Haas se raduje z dvojnásobného bodového zisku v Rakousku

Haas se raduje z dvojnásobného bodového zisku v Rakousku

Haas si v Rakousku zajistil skvělým bodovým ziskem nejlepší výsledek od roku 2022. Nico Hülkenberg projel cílem na šestém místě, zatímco jeho stájový kolega Kevin Magnussen skončil na osmé pozici. Tento výsledek posunul tým na 7. místo v Poháru konstruktérů a potvrdil kvalitní práci, kterou odvedl Ajao Komacu od svého příchodu do týmu.

Při prvním jmenování do funkce šéfa týmu Haas panovala ohledně Komacova nástupu velká skepse. Nebylo to nutně kvůli referencím japonského inženýra, ale kvůli neochotě Gena Haase investovat do týmu. Sezóna 2024 však ukázala, že Ajao Komacu je schopný zlepšit efektivitu a celkovou výkonnost stáje.

Jejich vývoj v polovině sezóny je toho asi nejlepším důkazem. Na rozdíl od předchozích let dorazily na monopost VF-24 užitečné aktualizace. To je částečně důvod, proč byl americký tým tak konkurenceschopný na vysokorychlostním okruhu, jako je Rakousko.

V rozhovoru po včerejším vynikajícím výsledku mohl Hülkenberg říci jen samá pozitiva: „Byl to zatraceně dobrý závod, zejména na konci, kdy to začalo být tak intenzivní. V posledních dvou kolech to bylo na hraně, abychom udrželi Sergia Péreze za sebou. Ve třetí zatáčce jsem ho pustil před sebe, takže jsem dostal DRS, což mě samozřejmě vrátilo zpět dopředu. Mám velkou radost, jsou to dvojnásobné body pro tým, což velmi pomáhá. Nečekal jsem to. Jedná se o úžasný týmový výkon. A myslím, že se nyní potvrdilo, že jsme konkurenceschopní ve středu pole na všech různých typech tratí. Můžeme bojovat, a to je opravdu skvělá zpráva.“

Haas tento víkend v Silverstonu představí další modernizaci. Tato vylepšení by měla týmu pomoci udržet se v blízkosti čela středního pole. V současné době je Haas na 7. místě v Poháru konstruktérů a má nyní více bodů než Alpine, Williams a Sauber dohromady.

S největší pravděpodobností bude Ajao Komacu na první rok ve funkci šéfa týmu vzpomínat jako na úspěšný. Šéf stáje ve Spielbergu promluvil o výkonu týmu: „Mám ze všech členů týmu obrovskou radost. Někdy se nám nedaří. Ale dnes bylo naše provedení úžasné. Nico a Kevin jeli dobře, zastávky v boxech byly bez problému. Všechno bylo skvělé. Nemám slov, jsem prostě šťastný za všechny, že jsme dosáhli takového výsledku, a že Nico po zásluze porazil Péreze, což mnoho vypovídá.“

Sdílejte na:
Zavřít