Haas popřel fámy, že by Grosjean nezávodil v Německu

Haas popřel fámy, že by Grosjean nezávodil v Německu

Americká stáj Haas popřela fámy, které říkaly, že Romain Grosjean skočil u týmu před GP Německem.

Na sociálních sítích se začala šířit zpráva, která citovala anonymního uživatele Redditu, o nahrazení Romaina Grosjeana Estebanem Oconem před GP Německem. Mluvčí Haasu potvrdil RaceFans, že tým bude v Německu v obvyklé jezdecké sestavě Kevin Magnussen a Romain Grosjean.

Jezdci amerického týmu byli silně pokáráni šéfem stáje Guentherem Steinerem poté, co odstoupily po vzájemné kolizi oba monoposty Haasu během GP Velké Británie.

Francouzský pilot po nepodařeném závodě uvedl.
„Něco se dotklo mého zadního kola a dostal jsem defekt pneumatiky. Bylo to samozřejmě místo, kde jsem nemohl nic vidět,“ řekl Romain Grosjean.

Kolize přišla v nepravou chvíli pro Haas, protože tým měl na každém voze jinou závodní specifikaci a snažil se přijít, kde je problém na monopostu VF-19. Roman Grosjean testoval úplně první australskou specifikaci, zatímco Kevin Magnussen používal nejnovější vylepšení.

„Je to škoda, protože jsme měli závod, kde jsme chtěli vyzkoušet různé závodní baličky a auto se chovalo velice dobře během přípravy na start závodu. Měl jsem dobrou naději do závodu, která hned skončila,“ dodal francouzský pilot.

Romain Grosjean poškodil auto i v tréninku, kdy na výjezdu z boxů dostal smyk a urazil si přední spoiler.

Sdílejte na:
Zavřít