Guvernér Nevady: Las Vegas bude vlajkovým závodem F1

Guvernér Nevady: Las Vegas bude vlajkovým závodem F1

Guvernér státu Nevada Steve Sisolak věří, že závod v „městě hříchu“ bude v příštích letech „nejikoničtější“ Velkou cenou formule 1. Las Vegas bude hostit závod královny motorsportu ve svých ulicích již příští rok.

Příští rok se pojedou celkově tři závody na území USA – Austin, Miami a nově oznámené Las Vegas, které se bude konat v listopadu. Závod se nepojede klasicky v neděli, ale uskuteční se již v sobotu večer, což je pro F1 velká změna – „tradičního formátu“ se drží již několik desetiletí.

Při oznámení závodu Steve Sisolak vyzdvihl pozitivní dopad na ekonomiku jak pro Las Vegas, tak pro stát Nevada.

„Jako guvernér se hlavně zaměřuji na naši ekonomiku. Víme, že ekonomický dopad, který bude mít F1 na tuto komunitu, bude obrovský. Očekáváme, že do městě přijede 170 000 návštěvníků, kteří budou tento závod sledovat.“

„Přímý ekonomický dopad se blíží k půl miliardě dolarů a nepřímý dopad bude v době, kdy skončíme, přesahovat miliardu dolarů. Nemůžeme být na to více hrdí,“ řekl Steve Sisolak.

Zároveň guvernér Nevady předpokládá, že se závod stane vlajkovou lodí F1 a překoná tak i historické závody v lokalitách jako je Monako a Velká Británie.

„Je pro nás chloubou, že z 23 závodů, které se příští rok pojedou v F1, bude Las Vegas pouze jedním z pěti závodů na městském okruhu, což je pro nás opravdu vzrušující. Pořádali jsme drafty, hostili jsme Super Bowl, ale možnost hostit závod F1 je opravdu něco.“

„A předpovídám, že během několika let to bude nejikoničtější závod, bude to vlajková loď F1. Tak dobře to bude přijato,“ dodal guvernér státu Nevada.

Sdílejte na:
Zavřít