Formule 1 se po 40 letech vrátí do Las Vegas. Pojede se už v sobotu!

Formule 1 se po 40 letech vrátí do Las Vegas. Pojede se už v sobotu!

Las Vegas bude již třetím závodem za oceánem. Stejně jako Miami se bude jednat o městský okruh, avšak pojede se pod umělým osvětlením a netradičně již v sobotu!

Vlastník formule 1, společnost Liberty Media, chce získat co nejvíce fanoušků především na své vlastní půdě. Trať ve městě hříchu bude po Velké ceně USA v texaském Austinu, premiérovém podniku v Miami, který se odehraje v květnu, již třetím závodem v Americe. Rovněž bude díky své délce 6,1 km třetí nejdelší tratí v kalendáři. Je o pouhých 50 metrů kratší než okruh v Džiddě.

Jezdci zde budou dosahovat až 340 km/h. Přičemž na ně bude čekat 14 zatáček. Tou asi nejzajímavější bude šestá zatáčka, která bude mít 180 stupňů. Dále tam je množství pravoúhlých zatáček.

Napraví si Las Vegas reputaci?

Las Vegas však nebude v kalendáři žádným nováčkem, jelikož se tam závodilo už mezi lety 1981 a 1985. Tehdy se vozy formule 1 proháněly po parkovišti před hotelem Caesars Palac, po němž se velká cena jmenovala. Tehdy se ovšem jednalo o naprostý propadák. Marc Surer dokonce trať označil za „nejmíň důstojnou trať, kterou kdy zažil“.

„Je to neuvěřitelný moment pro formuli 1, který ukazuje díky třetímu závodu v USA obrovskou přitažlivost a růst našeho sportu. Las Vegas je destinace známá po celém světě pro své vzrušení, pohostinnost, vzrušení a samozřejmě slavný Strip. Pro Formuli 1 neexistuje lepší místo pro závody než v globálním hlavním městě zábavy na světě a my se nemůžeme dočkat, až zde budeme příští rok,“ uvedl prezident F1 Stefano Domenicali.

Od roku 1985 to bude také poprvé, co se bude závodit už v sobotu, avšak u nás kvůli časovému posunu v sobotu ráno. Prezident LVCVA Steve Hill uvedl: „Netrpělivě očekáváme okamžik, kdy historie, energie a dynamika Formule 1 vyvrcholí nezapomenutelnou sobotní nocí na Las Vegas Strip. Diváci zažijí bezkonkurenční vzrušení ze sledování jezdců světové třídy, jak závodí na tom, co se jistě stane jednou z nejikoničtějších závodních tratí na světě. Formule 1 a Liberty Media byli neuvěřitelní partneři a těšíme se na listopad 2023, kdy znovu předvedeme, že Las Vegas je ‚Největší aréna na Zemi.“

Sdílejte na:
Zavřít