Giovinazzi zůstane v roce 2020 u Alfy Romeo

Giovinazzi zůstane v roce 2020 u Alfy Romeo

Alfa Romeo potvrdila, že si pro příští rok nechá italského jezdce Antonia Giovinazziho. Na startovním roštu tak zbývají čtyři nepotvrzená místa.

25letý Giovinazzi by opět mohl být jediným Italem na startovním roštu. Týmového kolegu mu bude dělat nadále zkušený Kimi Räikkönen. Giovinazzimu momentálně patří osmnáctá příčka v poháru jezdců.

„Jsem moc šťastný, že pro rok 2020 zůstávám s týmem,“ řekl Giovinazzi.

„Jsem vděčný za podporu, kterou jsem ve své první úplné sezóně ve Formuli 1 dostal. Od momentu, kdy jsem se k týmu připojil, každý z týmu stál za mnou a opravdu se těším, až budeme v naší cestě pokračovat společně.

Hodně jsme se toho letos naučili a věřím, že jsme příští rok schopni udělat velký krok vpřed. Už nebudu nováček, takže nebudu mít tolik omluv. Chci být konkurenceschopný od začátku šampionátu a vrátit týmu důvěru, kterou ve mě vložil.“

Ředitel týmu Frederic Vasseur dodal: „Antonio si letos vedl opravdu dobře a jsem nesmírně potěšen, že mohu potvrdit, že v roce 2020 zůstane u Alfa Romeo Racing.

Způsob, jakým se integroval do týmu a neustále se zlepšoval během celé své první sezony ve sportu, je velmi slibný a nemůžeme se dočkat, až odemkneme jeho plný potenciál, protože pokračujeme ve společné práci.“

Sdílejte na:
Zavřít