Gasly zůstane v AlphaTauri i příští rok

Gasly zůstane v AlphaTauri i příští rok

Gaslymu to v sesterské stáji Red Bullu svědčí a podává skvělé výkony, což přesvědčilo vedení týmu, aby si jej ponechali i pro sezonu 2023.

Pierre Gasly započal kariéru ve formuli 1 právě s AlphaTauri v roce 2017 (dříve Toro Rosso), když v průběhu sezony nahradil Daniila Kvjata, jenž nepodával výkony podle představ. O dva roky později byl povýšen do mateřské stáje Red Bull, avšak po mnoha chybách byl po Velké ceně Maďarska poslán zpět do AlphaTauri.

Byť se vrátil do středu pole, tak začal podávat mnohem vyrovnanější výkony, přičemž svého týmového kolegu Kvjata porazil na plné čáře. Sezona 2020 byla nepředvídatelná, což dokazuje i Francouzovo fantastické vítězství v Itálii. K tomu se váže pěkná paralela k sezoně 2008. Bylo to totiž první vítězství stáje z Faenzy po 12 letech. Tehdy triumfoval na mokru Sebastian Vettel.

V následující sezoně přidal další pódium, tentokrát v Ázerbájdžánu poté, co dojel třetí. Z dvaadvaceti podniků nebodoval pouze sedmkrát.

Letos, přestože má opět velmi silné kvalifikace, tak v závodech se mu nedaří tolik jako vloni, přesto jsou s ním v týmu spokojeni, proto mu smlouvu prodloužili.

„S týmem jsem nyní už pět let a jsem hrdý na cestu, jakou jsme spolu ušli a jaký jsme udělali pokrok,“ popisuje 26letý závodník. „Jsem šťastný, že mohu zůstat s týmem AlphaTauri. Letošní nová pravidla pro nás vytvořily nové výzvy a možnost s týmem naplánovat vývoj na dalších 18 měsících je dobrým pracovním základem pro budoucnost.“

„Je jedním z nejlepších jezdců v F1.“

Šéf týmu Franz Tost svého svěřence vyzdvihuje do nebes a dokonce se jej nebojí zařadit mezi elitní piloty královny motorsportu.

„Jsme velmi rádi, že můžeme potvrdit, že Pierre s námi zůstane v roce 2023. Je rozhodně v skupině nejlepších a nejkonkurenceschopnějších jezdců ve formuli 1 a během let, které u nás strávil, prokázal své schopnosti. Bez pochyb může hrát klíčovou roli v týmu, abychom měli úspěšnou nadcházející sezonu a bude na nás, abychom mu poskytli konkurenceschopný vůz, aby mohl i nadále podávat vynikající výsledky,“ stojí v oficiálním prohlášení týmu.

Sdílejte na:
Zavřít