Gasly prozradil, že Alpine nemá v plánu žádné vylepšení

Gasly prozradil, že Alpine nemá v plánu žádné vylepšení

Pierre Gasly prozradil, že se obává, že nadcházející velké ceny mohou být pro francouzský tým Alpine obtížné, protože v nejbližší době se neplánuje žádná modernizace ani vylepšení, které by týmu pomohla zlepšit výkon a samotné výsledky.

Pierre Gasly se připravuje na náročné nadcházející závody formule 1, protože jeho monopost se v nejbližší době nedočká žádné modernizace.

Začátek letošní sezóny byl mnohem obtížnější, než francouzský tým očekával, přičemž se pouze jednou kvalifikoval do závěrečné třetí části kvalifikace. Z tohoto výkonu zvládl Pierre Gasly získat desáté místo a pouze pět bodů.

V důsledku toho se Alpine nyní nachází na osmém místě v Poháru konstruktérů, načež v loňském roce skončil na místě šestém, v roce 2022 bral čtvrté místo. Zaostávají za Haasem o dva body, přičemž oba týmy zaostávají za stájí RB a jejím 28bodovým náskokem.

Jezdci Alpine Pierre Gasly a Esteban Ocon využil záludného závodu za mokrých podmínek a v posledním kole na okruhu v Kanadě dojeli na devátém a desátém místě. Závod se neobešel ani bez interních dramat, ale podle jejich slov se v nejbližší době vyhlídky v týmu nezlepší.

„V nejbližší době nás nečeká žádné vylepšení,“ přiznal Gasly po Velké ceně Kanady. „Vím, že cílem je, aby se v určité fázi roku objevilo něco významnějšího, co by stálo za vylepšení.“

„Kvalifikace v Montrealu byla těžká. Očekávám, že několik dalších závodů bude docela těžkých, pokud budou normální podmínky. Tohle je ale formule 1 a v každém závodě máte šanci uspět, proto se musíme ujistit, že zůstaneme na vrcholu. Dokud nebudeme mít vylepšení tak se pokusíme využít těch příležitostí, které se mohou naskytnout.“

Gasly nicméně pochválil dobrou týmovou práci poté, co dosáhl svého prvního dvojitého bodového zisku v sezóně 2024.

„To je to, co potřebujeme do konce roku, protože víme, že Williams má zřejmě konkurenceschopné auto,“ dodal. „Když se podíváme na kvalifikaci, byla docela působivá. Zdá se, že Haas má občas velmi dobré tempo. Víme, že z každého závodu musíme vytěžit maximum i přes to, co máme k dispozici. Nemůžeme si dovolit udělat žádnou chybu, nemůžeme si dovolit zbytečně riskovat. Byla to dobře zvládnutá Velká cena a doufejme, že takto budeme pokračovat až do konce roku.“

Také promluvil začátkem víkendu o situaci spojenou s odchodem týmového kolegy Ocona, přičemž oznámil, že nemá žádný konkrétní termín, ve kterém rozhodne o své budoucnosti ve F1 a týmu Alpine.

Na otázku, zda odchod Ocona ovlivní jeho plány, Gasly odpověděl: „Upřímně řečeno, absolutně nic. Myslím si, že v tuto chvíli je zcela jasné, v jaké jsem pozici. A ano, co se týče mé budoucnosti, v tuto chvíli opravdu nemám co oznámit. Nemám žádný termín, v tuto chvíli je trh s jezdci poměrně otevřený a každý si zjišťuje, jaké jsou jeho možnosti, takže zatím nechci říkat příliš mnoho podrobností. Myslím si, že vše probíhá dobře a jsme v jednání, to je vše, co mohu říct.“

Je známo, že Ocon aktivně jedná s Haasem o přestupu, zatímco rezervní jezdec Alpine Jack Doohan je horkým kandidátem na uvolněné místo. Dalšími možnostmi jsou pak oba jezdci Sauberu Valtteri Bottas a Kuan-jü Čou, jednou z posledních možností je také Mick Schumacher, který s Alpine závodí v letošní sezóně ve vytrvalostním mistrovství světa (WEC).

Sdílejte na:
Zavřít