Frustrovaný Verstappen požádal o novou klauzuli ve smlouvě

Frustrovaný Verstappen požádal o novou klauzuli ve smlouvě

Otec Maxe Verstappena Jos prozradil, že jeho syn nemá v oblibě otázky týkající se Christiana Hornera v souvislosti s obtěžováním na pracovišti, které nahlásila jedna ze zaměstnankyň týmu. Dále se mu nelíbí rozruch, který vznikl poté, co vyšlo najevo, že v jeho smlouvě nově existuje klauzule, která umožňuje přerušit smlouvu s Red Bull Racing.

Ačkoliv dominance Red Bullu na trati pokračuje i v úvodní části ročníku 2024, tým je na titulních stranách převážně díky kauze, která se točí kolem šéfa týmu Christiana Hornera, za nevhodné chování. Zatímco Horner byl po obvinění očištěn, Verstappenův otec prohlásil, že Hornerova přítomnost v týmu po této události může způsobit roztržení a rozpadnutí kolektivity v týmu.

V Bahrajnu byl Verstappen starší vyfocen s Totem Wolffem, šéfem Mercedesu, který hledá pro rok 2025 náhradu za Lewise Hamiltona, jenž přestupuje do Ferrari. Zvěsti, které kolují o možném přestupu Verstappena do Mercedesu, zesílily o týden později v Saúdské Arábii, kde poradce Red Bullu Helmut Marko prohlásil, že mu hrozí suspendace v týmu.

Když byl na tiskové konferenci trojnásobný mistr světa dotázán na tuto situaci, tvrdil, že odchod Marka by mohl vyvolat problémy s jeho vlastní budoucností. Později vyšlo najevo, že suspendace se neuskutečnila právě na naléhaní Verstappena.

Verstappen vyřkl přání, aby se zprávy ohledně týmu týkaly pokračujících úspěchů. Maxův otec tuto skutečnost potvrdil a dodal, že jeho syn začíná být z vnějšího vývoje týmu frustrovaný.

„Patří to k tomu, ale je třeba se také uklidnit,“ řekl. „Je nutné znovu získat klid v týmu, ale vzhledem k okolnostem to podle mě nějakou dobu potrvá. Nemůžu k tomu moc říct. Doufejme, že se brzy budou moci opět soustředit pouze na závodění, protože o to tu především jde.“

„Důležité je, aby Max dále vyhrával, ať už dělá cokoliv. Auto funguje velmi dobře a vztahy s inženýry nejsou taky nějak afektované. Max může vypnout jen na určitou část, jenže na to dostává spoustu otázek. Nemá to rád, ale i to k formuli 1 patří.“

V návaznosti na zvýšené napětí v Red Bullu mezitím média zveřejnila, že Verstappenova smlouva do roku 2028 nyní obsahuje výstupní klauzuli podobnou té, kterou využil i sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton pro vstup do týmu Ferrari. Možnost ukončit smlouvu před vypršením platnosti nebyla zahrnuta v původních podmínkách, když Verstappen v roce 2022 smlouvu utvrdil podpisem. Důvod této klauzule je spojen s Markovou budoucností.

Uvádí se, že doložka byla zavedena jednostranně Verstappenem a Markem, aniž by o ní kdokoliv další v Red Bullu věděl, včetně šéfa týmu Christiana Hornera. Toto opatření mohl Marko schválit sám díky svému postavení ředitele v týmu, které mu umožňuje takové opatření uskutečňovat a povolovat.

Zatímco Wolff poznamenal, že by pro podepsání Verstappena pro rok 2025 udělal cokoliv a že Marko je v Mercedesu vítán, Rakušan prozradil, že nadále zůstane věrný Red Bullu.

Sdílejte na:
Zavřít