Frédéric Vasseur promluvil o úspěchu Ferrari v Austrálii

Frédéric Vasseur promluvil o úspěchu Ferrari v Austrálii

Šéf Ferrari Frédéric Vasseur zhodnotil úspěšný závodní víkend stáje v Melbourne a zároveň pochválil obrovský pokrok, který tým udělal, aby v Austrálii získal double.

Ferrari se stalo prvním týmem, který v této sezóně porazil Red Bull, když ve Velké ceně Austrálie zvítězil Carlos Sainz. Jeho týmový kolega Charles Leclerc skončil na druhé pozici a zajel nejrychlejší kolo. Italská značka je tak nyní v Poháru konstruktérů na druhém místě pouhé čtyři body za Red Bullem.

Šéf Ferrari Frédéric Vasseur byl s víkendem v Melbourne spokojený: „Myslím, že jsme nejen dobře závodili, ale že jsme měli od začátku hladký víkend. Dařilo se nám od prvního pátečního tréninku a dopracovali jsme se až k vítězství v závodě.“

Ferrari se v úvodních dvou velkých cenách ukázalo jako nejbližší soupeř Red Bullu, ale ještě v Saúdské Arábii měl Verstappenův RB20 náskok 18 sekund na Leclerca. Přestože Verstappen získal v Austrálii pole position, zdálo se, že Ferrari je na okruhu Albert Park Red Bullu rovnocenným soupeřem, a využilo Nizozemcova odstoupení.

Na otázku, zda má vysvětlení pro rozdílný průběh víkendu obou týmů, Vasseur odpověděl: „Ne, vůbec se nesoustředím na výkon Red Bullu. Soustředím se na výkon našeho vozu. Udělali jsme obrovský krok vpřed, sice v tempu na jedno kolo, ale je to výrazný rozdíl oproti minulému roku. Vůz je mnohem snadněji ovladatelný, mnohem čitelnější pro jezdce. Mimochodem, mnohem snadněji se vyvíjí. Je to asi největší pokrok, který jsme oproti loňsku udělali.“

Vasseur zároveň připustil, že zisk doublu bude pro tým povzbuzením, které pomůže udržet tempo vývoje. Francouz, který je v čele týmu již druhou sezónu, tvrdí, že tým z Maranella musí svůj výsledek z Austrálie zopakovat, aby se mohl utkat s Red Bullem.

„Sebevědomí je obrovskou součástí výsledku v týmu. Myslím, že v posledním měsíci si budujeme sebevědomí, které jsme získali už na konci loňské sezóny. Tento víkend je dobrým důkazem toho, že když se nám podaří dát všechno dohromady, dokážeme dostat Red Bull trochu pod tlak. A právě když jsou pod tlakem, budou také dělat více chyb. To znamená, že musíme pokračovat tímto směrem. Jsme si mnohem jistější v tom, že souboje s Red Bullem zvládneme, protože se nám dařilo předvádět dobré výkony a bylo to poměrně snadné,“ dodal Frédéric Vasseur.

Sdílejte na:
Zavřít