Frédéric Guyot věří, že Vasseur je ideální pro Ferrari

Frédéric Guyot věří, že Vasseur je ideální pro Ferrari

Fanoušci formule 1 by měli očekávat, že Ferrari se pod vedením Frédérica Vasseura bude i nadále přibližovat dominantnímu Red Bullu. Takhle to alespoň vidí bývalý závodní inženýr Lewise Hamiltona z roku 2006, když jezdil v tehdejší GP2 (dnes označováno jako formule 2).

Frédéric Guyot měl již možnost vidět spolupráci mezi Francouzem a Lewisem Hamiltonem v roce 2006, kdy Brit závodil v GP2 v týmu ART GP, který vedl zmíněný Frédéric Vasseur.

Frédéric Guyot nyní vede tým formule 2 a loni dovedl k titulu Thea Pourchaira ze Sauberu, prozradil své poznatky ze spolupráce s Vasseurem. Na otázku, zda italský tým bude pokračovat ve vzestupné trajektorii odpovídá: „Myslím, že ano. Je za ním tolik lidí, kteří mohou věci ovlivnit, takže to není tak jednoduché. Ale určitě, pro mě, znám ho dobře – obecně dodává důvěru všem kolem sebe.“

„Dát inženýra, jako jsem já, vedle Lewise Hamiltona, který byl v roce 2006 tím nejlepším jezdcem, jakého jsem v té době mohl mít, to jen ukazuje, jak velkou důvěru dokáže všem dodat. Svým řízením dává každému trochu svobody, a když jste s ním, cítíte se dobře,“ pokračoval bývalý závodní inženýr z GP2.

„Ve Ferrari vytváří dobrou atmosféru. Lewis (Hamiton – pozn. red.) to asi také pocítí a ví, že to tak bude. Je to opravdu dobrý manažer… asi ne nejlepší inženýr, ale velmi dobrý manažer. Když s námi pracoval (v ART – pozn. red.), než odešel do F1, před 10 nebo 20 lety, vždycky žertoval o tom, že je inženýr. Taková maličkost, a jemu to bylo jedno, víte! Byla to dobrá atmosféra, on je vtipný a pohotový. Proto je dobrým manažerem a dělá to, co teď, ale je to opravdu dobrý chlap,“ dodal svůj pohled na francouzského šéfa Frédéric Guyot.

Sdílejte na:
Zavřít