Franz Tost o očekáváních od Nycka de Vriese

Franz Tost o očekáváních od Nycka de Vriese

Šéf týmu AlphaTauri, Franz Tost, uvedl, že čeká od Nycka de Vriese konkurenceschopnost ve formuli 1 již od jeho prvního závodu s týmem. Nizozemec bude příští sezónu tvořit dvojici s Cunodou.

Minulý týden, sesterský tým Red Bullu oznámil, že od příští sezóny se k týmu přidá Nyck de Vries. Nizozemec nahradí Pierra Gaslyho, který z AlphaTauri přechází k francouzské stáji Alpine, která bude příští sezónu čistě francouzská.

O vstupu Nycka de Vriese do F1 se nějaký čas diskutovalo, nicméně jeho šance se zvětšily po jeho úžasném debutovém víkendu v italské Monze s týmem Williams, kde zaskakoval za nemocného Albona. Při svém debutu skončil na bodovaném 9. místě a brzy poté ho krajan, Max Verstappen, vyzval, aby zavolal Dr. Helmutu Markovi.

Tost přiznal, že de Vriesův výkon na Monze měl velký vliv na rozhodnutí ho pro příští rok podepsat.

„Mělo to velký vliv, protože to ukázalo jeho potenciál,“ řekl Tost. „Odjel fantastický závod, neudělal žádnou chybu. A proto bylo snadné rozhodnutí si ho vzít. Monza byla důležitá, ale neotevřela nám oči, protože Nyck byl na radaru už předtím, a se zvláštními okolnostmi, kdy ostatní jezdci odchází z týmů, a že Red Bull se rozhodl od roku 2024 nezávodit s Pierrem Gaslym.“

„Všechny tyto komponenty nás společně přivedly k rozhodnutí, že Nyck de Vries je nejlepší možností, a že do týmu docela dobře zapadne.“

Ačkoli de Vries bude nováčkem ve formuli 1, může se pochlubit mnoha zkušenostmi jinde. Na svém kontě má tituly z formule 2 a formule E.

S extra zkušenostmi ve srovnání s tradičními nováčky Tost věří, že by se de Vries měl rychle s F1 vypořádat.

„Očekávám, že toto období učení se pro Nycka zkrátí na několik testů. To znamená, že očekávám, že bude velmi konkurenceschopný od prvního závodu v roce 2023,“ uvedl Franz Tost.

Sdílejte na:
Zavřít