Formule 3: Kdo bude následovat příkladu Victora Martinse?

Formule 3: Kdo bude následovat příkladu Victora Martinse?

Nadějný Roman Staněk postoupil dle zásluh do formule 2 a protože se mezi Chebem a Zlínem široko-daleko nevyskytuje nikdo, kdo by splňoval všechny předpoklady pro účast v podobně vysoké třídě, nebude letos ani jeden z kokpitů F3 obsazen Čechem.

Domácí fandové ale budou moci držet palce stáji PHM Racing by Charouz, která bude nadále operovat ze své základny v Žebráku. Tým nového německého majitele Paula H. Müllera je jedinou stájí, která ještě ani týden před velkým testem v Bahrajnu neoznámila totožnost svých jezdců. Její ředitelé ovšem vedou velmi konkrétní rozhovory, mimo jiné s osobností, která by se mohla lehce stát mediální hvězdou paddocku F3. Počkejme si ale na oficiální oznámení…

Tak, jako ve formuli 2 lze ovšem favority na zisk titulu hledat spíše u konkurence. A to především v předních týmech Prema, MP a Hitech. Za Italy nastoupí debutující hvězdná severská dvojice F-Regional Paul Aron/Dino Beganovic společně se zkušenějším Britem Zakem O´Sullianem. Budou představovat nejsilnější týmovou sestavu šampionátu. Nizozemský MP Racing bude mít ve svých řadách dva favority s roční zkušeností v F3: Argentince Franca Colapinta a Brita Jonnyho Edgara. Za britský Hitech nastoupí další dvojice, která do F3 postoupila z našlapané F-Regional: výborný Gabriele Mini a nevyzpytatelný Sebastian Montoya.

“Papírově” poněkud slabší složení letos překvapivě nabízejí špičkové organizace ART a Trident. Francouzská equipa se roku 2022 stala s Victorem Martinsem mistrem, Američan Frederick a Švýcar Saucy by ovšem museli zaznamenat velké zlepšení formy, aby dokázali podobný výsledek zopakovat. Nová trojice Tridentu bude v F3 debutovat a chtít od Itala Fornaroliho a Brazilce Bortoleta aby pravidelně jezdili o poháry, by asi bylo příliš. Právě tohle je ovšem něco, co si od roku 2023 slibuje zkušený Brazilec Collet a jeho tým Van Amersfoort.

Objemný výčet favoritů by tím měl být vyčerpán – i když lze od Britů Olivera Graye a Christiana Mansella jistě tu a tam očekávat překvapení, stejně tak jak od debutujících hvězd z F4, Taylora Barnarda a Nikity Bedrina. No a pak je tu ještě výše zmíněný PHM Racing by Charouz, který obsadí nejméně dva ze svých kokpitů skutečně slibnými atlety…

30 talentů formule 3 bude zkoušet od 14. do 16. února společně s formulí 2 v Bahrajnu. První závod sezóny se tam pak pojede začátkem března.

Sestavy týmů a startovní čísla F3 pro sezónu 2023:

Prema Racing (Itálie)
1 Paul Aron (Estonsko) – 2 Dino Beganovic (Švédsko) – 3 Zak O´Sullivan (Velká BrItánie)

Trident (Itálie)
4 Leonardo Fornaroli (Itálie) – 5 Gabriel Bortoleto (Brazílie) – 6 Oliver Goethe (Dánsko)

ART Grand Prix (Francie)
7 Kaylen Frederick (USA) – 8 Gregoire Saucy (Švýcarsko) – 9 Nikola Tsolov (Bulharsko)

MP Motorsport (Nizozemí)
10 Franco Colapinto (Argentina) – 11 Mari Boya (Španělsko) – 12 Jonny Edgar (Velká Británie)

Hitech Grand Prix (Velká Británie)
14 Sebastian Montoya (Kolumbije) – 15 Gabriele Mini (Itálie) – 16 ?

Van Amersfoort Racing (Nizozemí)
17 Caio Collet (Brazílie) – 18 Rafael Villagomez (Mexiko) – 19 Tommy Smith (Austrálie)

Rodin Carlin (Velká Británie)
20 Hunter Yeanny (USA) – 21 Oliver Gray (Velká Británie) – 21 ?

Campos Racing (Španělsko)
23 ? – 24 Christian Mansell (Velká Británie) – 25 Hugh Barter (Austrálie)

Jenzer Motorsport (Švýcarsko)
26 Nikita Bedrin (Rusko) – 27 Taylor Barnard (Velká Británie) – 28 Alejandro Garcia (Mexiko)

PHM Racing by Charouz (Německo/Česko)
29 ? – 30 ? – 31 ?

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít