Formule 1 si zahrávala s ohněm, říká Daniel Ricciardo

Formule 1 si zahrávala s ohněm, říká Daniel Ricciardo

Daniel Ricciardo věří, že si Formule 1 zahrávala s ohněm, než se rozhodla zrušit první závod sezóny v Austrálii. Jeden ze členů týmu McLaren byl testován pozitivně na koronavirus a závodní víkend byl zrušen dvě hodiny před začátkem prvního tréninku.

Britská stáj McLaren po potvrzení nákazy oznámila, že se nezúčastní závodu. Mezi týmy, FIA a vedením Formule 1 se následně strhla debata, jestli se má závod uskutečnit. Definitivní rozhodnutí o zrušení padlo dvě hodiny před začátkem prvního volného tréninku. Nicméně fanoušci už čekali ve frontách před okruhem Albert park.

„Očividně jsem měl nějaké tunelové vidění, protože Melbourne je rušný a chaotický závod. Moc jsem nepřemýšlel o celé situaci ohledně koronaviru, ale v podvědomí jsem měl nějaké obavy. Rozhodně jsme si zahrávali s ohněm,“ řekl Daniel Ricciardo.

„Začnete si přehrávat všechny interakce, které jste měli, s kým jste mluvili, kde jste byli. Bylo snadné být paranoidní. Ještě o pár týdnů dříve jsme byli všichni v Barceloně na testování, kde nebyli žádné restrikce. Typicky každý má v té době v Evropě chřipku…“

„Jakmile jsme se blížili k závodnímu víkendu a když jste viděli, co se děje s ostatními sporty jako NBA. Tak jsem si říkal – ne, neměli bychom tohle dělat.“

Australský pilot potvrdil, že se dokonce ptal svého bývalého kolegy z Red Bullu Maxe Verstappena, jaký má na situaci názor.

„V ten pátek ráno všechny telefony zešílely. Jeden z lidí, s kým jsem mluvil, byl Max (Verstappen – pozn. red.), jen abych věděl, co má v plánu. Moje myšlenky, jakmile byl závod zrušen, byly jasné – co nejrychleji se z místa dostat ven, než se to změní v nějakou špatnou věc.“

„Chtěl jsem vědět pocity ostatních pilotů, co budou dělat, než nastoupím do letadla. Plán byl takový, že jsem se chtěl dostat domů do Perthu, protože je tam rodina a mělo smysl se tam vrátit na místo, kde jsem byl před Melbourne – stále tu mám věci na zařízení. Nechtěl jsem riskovat, že bych šel někam jinam,“ dodal jezdec Renaultu.

Sdílejte na:
Zavřít