Formule 1 potvrdila návrat do Portugalska

Formule 1 potvrdila návrat do Portugalska

Kalendář formule 1 pro rok 2021 se pomalu ale jistě zaplnil, Velká cena se vrátí na portugalské Autodroma do Algarve na třetí letošní závod v mistrovství světa.

Závod se uskuteční 2. května a v kalendáři tak vyplní „bude potvrzeno“. Toto oznámení završuje 23 závodů v kalendáři F1 na rok 2021, což je nejdelší, jaký tento sport kdy držel.

„Chtěli bychom poděkovat promotérovi a portugalské vládě za jejich tvrdou práci a odhodlání dostat nás až sem,“ řekl generální ředitel Formule 1 Stefano Domenicali.

„Jsme si jistí a nadšení z naší sezóny 2021, protože jsme loni ukázali, že dokážeme bezpečně zvládnout 17 závodů a nabídnout milionům našich fanoušků vzrušující závody v obtížné době. Doufáme, že v této sezóně opět bezpečně přivítáme fanoušky na Portimao a spolupracujeme s promotérem na podrobnostech tohoto plánu.“

Na místě poblíž Portimaa se v loňském roce konal první závod mistrovství světa. Do plánu byl přidán v důsledku narušení způsobeného pandemií Covid-19, které vedlo ke zrušení většiny závodů mimo Evropu. Lewis Hamilton vyhrál závod, který se konal v Portugalsku po 24 letech.

Kromě selhání odtoku vody, které narušilo jeden trénink, proběhl první závodní víkend F1 v Algarve bez problémů. Trať byla velmi oceněna jezdci, včetně Hamiltona, který popsal její zvlněné rozložení jako „extrémně náročné“. Sebastian Vettel, Lando Norris a Pierre Gasly také prohlásili, že byli okruhem ohromeni.

Zatím ale nebyly zveřejněny žádné podrobnosti týkající se možné účasti fanoušků na závodě. Včera předkladatelé Velké ceny Bahrajnu potvrdili, že úvodní VC sezóny za tři týdny bude otevřena pouze těm, kteří byli očkováni proti Covid-19 nebo se z viru uzdravili.

Sdílejte na:
Zavřít