Ferrari věnuje 1 milion eur na pomoc v Imole

Ferrari věnuje 1 milion eur na pomoc v Imole

Italská stáj Ferrari poskytne dar ve výši 1 milion eur agentuře pro územní bezpečnost a civilní ochranu regionu Emilia Romagna, který postihly silné záplavy. Díky nepříznivým podmínkám se musel zrušit celý závodní víkend v Imole.

Nepříznivé podmínky donutily tisíce lidí se evakuovat a potvrzeno bylo devět obětí. Tento víkend se v regionu měla konat Velká cena Emilia Romagna, která musela být kvůli bezpečnosti zrušena.

Na závodním okruhu se vše balí na přesun do Monaka, kde se bude závodit příští týden. Ferrari jako jeden z předních světových výrobců sportovních vozů daruje štědrý příspěvek regionu.

„V obtížných dobách stálo Ferrari vždy při své komunitě,“ řekl generální ředitel Ferrari, Benedetto Vigna.

„Chtěli jsme poskytnout konkrétní a okamžitou reakci na nejnaléhavější potřeby obyvatel regionu Emilia-Romagna, který se potýká s vážnou ekologickou katastrofou.“

„V koordinaci s místními úřady, kterým patří náš srdečný dík za jejich neúnavnou práci, přinese tato pomoc útěchu a hmatatelné znamení solidarity celé rodiny Ferrari.“

Na pomoc lidem vzniklo mnoho sbírek. I tým AlphaTauri se potýká s následky silných dešťů, které postihly jejich továrnu ve Faenze.

Sdílejte na:
Zavřít