Ferrari podle Villeneuvea udělalo s Hamiltonem dobrý krok

Ferrari podle Villeneuvea udělalo s Hamiltonem dobrý krok

Mistr světa z roku 1997, Jacques Villeneuve, si myslí, že uzavřít dlouholetou smlouvu s Charlesem Leclercem před podepsáním Lewise Hamiltona pro rok 2025 bylo od Ferrari chytrým tahem.

Ferrari tento měsíc oznámilo, že v příští sezóně bude pod barvami italské stáje závodit Lewis Hamilton. Týden před touto zprávou bylo potvrzeno, že současný jezdec Ferrari, Charles Leclerc, se stáji podepsal smlouvu na několik let. Tento krok Lewise Hamiltona zajistil, že v sezóně 2025 vedle sebe uvidíme dva z nejlepších jezdců formule 1 závodit ve stejném voze.

Jacques Villeneuve tvrdí, že Charles Leclerc by měl využít příležitost vyzkoušet si závodit po boku sedminásobného mistra světa, a zároveň pochválil Ferrari za jejich vyjednávání. Šéf Mercedesu Toto Wolff totiž připustil, že ho načasování rozhodnutí překvapilo, a naznačil, že Monačan by byl pro německou značku vhodnou volbou.

Villeneuve na otázku, zda by se měl Leclerc obávat příchodu nového týmového kolegy odpověděl: „Hamilton přichází jako nejúspěšnější v historii, proč by měl? A než ho získali, dali mu (Leclercovi – pozn. red.) velmi dlouhou smlouvu, aby ho umlčeli. Dobrý tah, který je teď ještě jasnější.“ Hamilton je historicky nejúspěšnějším jezdcem formule 1, ale od prosince 2021 se mu nepodařilo získat vítězství, které by přidal k rekordním 103.

Villeneuve doufá, že díky přestupu do Ferrari se Hamilton vrátí do role impozantního soupeře a těší se na potenciální týmovou rivalitu mezi ním a Leclercem. Když mu bylo naznačeno, že by v týmu mohlo bublat napětí, vyjádřil se: „Přesně tak, mezi sedminásobným mistrem světa a jezdcem, kterého všichni považují za šampiona, přesto, že to ještě nedokázal. V Maranellu se utvoří dva tábory, což už se stalo. Ale také to bude zábava. Pokud znovu objevíme Lewise z dob jeho slávy, bude to působivé, také proto, že nemá co ztratit. Skončit ve velkém stylu s Ferrari, je to nejlepší na světě.“

Sdílejte na:
Zavřít