Mercedes potvrzuje Hamiltonův odchod z týmu

Mercedes potvrzuje Hamiltonův odchod z týmu

Ve čtvrtek dopoledne Sky Sports v přímém přenosu přineslo novinku, že Lewis Hamilton na rok 2025 přejde z Mercedesu k Ferrari, ačkoliv měl se Stříbrnými šípy smlouvu až do roku 2025. Mercedes nyní tuto skutečnost potvrdil.

Již během minulé sezóny se spekulovalo o tom, kdo v budoucnu usedne do sedaček Ferrari. Charles Leclerc dostal několikaletou smlouvu letos v lednu. Carlos Sainz na ni stále čekal, nyní je však jisté, že smlouvu nedostane. Několikaletou smlouvu podepsal naopak sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton.

Lewis Hamilton má za sebou již podobný přestup, když v roce 2013 přešel z McLarenu do Mercedesu, který byl právě na vzestupu. Následovalo šest titulů mistra světa a Lewis Hamilton se pod značkou Stříbrných šípů stal nejúspěšnějším pilotem v historii královny motorsportu. Od prosince 2021 však nevyhrál ani jediný závod. V srpnu loňského roku navíc spolu s týmovým kolegou Georgem Russellem podepsal smlouvu, že s Mercedesem zůstane do konce roku 2025.

Lewis Hamilton již v minulosti vyjádřil svůj obdiv k Ferrari a touhu závodit v barvách rosso corsa. Zda půjde o přechod století a Brit získá s italskou stájí svůj vysněný osmý titul, nebo půjde jen o splnění snu a odchod do závodního důchodu v barvách legendární stáje, to teprve uvidíme.

Jedno je ale nyní jisté. Lewis Hamilton na konci roku 2024 přechází k Ferrari a od roku 2025 bude závodit po boku Charlese Leclerca.

Mimořádná zpráva Sky Sports o odchodu Lewise Hamiltona z Mercedesu dnes odpoledne navíc naprosto zastínila zprávy o tom, že F1 zamítla vstup týmu Andretti. Na to reagovala i samotná FIA, která totiž vstupu Andrettiho dala zelenou. S F1 se nyní rozhodne o dalším postupu.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Kristýna Dytrtová)
Sdílejte na:
Zavřít