Ferrari odhalilo speciální zbarvení pro závod na Monze

Ferrari odhalilo speciální zbarvení pro závod na Monze

Italská stáj z Maranella představila pro domácí závod na Monze speciální slavnostní zbarvení, které odkazuje na letošní vítězství Ferrari v 24h Le Mans. V Chrámu rychlosti bude mít monopost SF-23 přidanou žlutou barvu na nosu předního spoileru a na krytu motoru.

Je to odkaz na zbarvení, který měl vítězný hypercar Ferrari 499P, jenž zvítězil letos na jubilejním 100. ročníku 24 Le Mans. Stejně tak budou mít jezdci speciální přilby – Charles Leclerc převážně do žluta a Carlos Sainz do černa a jejich kombinézy ponesou tradičnější logo Ferrari.

Italský tým má se žlutou barvou dlouhou historii. Zatímco pro Ferrari je typická červená barva Rosso Corsa, která se odkazuje na italské závodní barvy a používají je značky Lancia a Alfa Romeo. Pro žlutou barvu je typické pozadí slavného štítu Ferrari, které představuje barvu města Modena, které je sídlem Scuderie.

Loni měl italský tým pro Monzu nachystané speciální zbarvení k příležitosti 75. výročí založení Ferrari. Monopost F1-75 měl žlutou barvou závodní čísla, prvky svatozáře a logo Ferrari na zadním křídle a na krytu motoru.

Stáj z Maranella taktéž oznámila, že na stěnách lemující chodník, který vede z paddocku do jednotlivých závodních garážích v Monze, budou ilustrace milníků Ferrari nejen v královně motorsportu, ale i v dalších kategoriích, kde tým Enza Ferrariho působil. 

Z vítězné posádky 51 bude v Monze přítomen Antonio Giovinazzi a Alessandro Pier Guidi s trofejí. Vedle vítězného hypercaru bude taktéž vystaveno nové  Ferrari 296 GT3. Posledním kouskem bude legendární monopost F2003-GA, se kterým Michael Schumacher vyhrál na Monze v sezóně 2003.

Sdílejte na:
Zavřít