Ferrari může pod Vasseurem vyhrát titul, myslí si Leclerc

Ferrari může pod Vasseurem vyhrát titul, myslí si Leclerc

Nejlepší start sezóny od roku 2022? Tifosi neskrývají nadšení a Charles Leclerc svému týmu plně důvěřuje. Monačan sdělil, že Ferrari může pod taktovkou Freda Vasseura pomýšlet dokonce na mistrovské tituly.

Ferrari předvedlo přes zimu velmi působivý posun a vývoj monopostu SF-24 se velmi rychle ukázal jako krok dobrým směrem. Před sezónou byl na tým z Maranella vyvíjen velký tlak, jelikož se o potenciálu monopostu v zákulisí velmi hlasitě hovořilo.

Zpočátku sezóny se zdálo, že bude letošní ročník opět ve znamení dominance Red Bullu. Sainzovo vítězství v Austrálii však všem připomnělo, že Verstappena i Red Bull lze porazit. To potvrdil i Lando Norris v Miami a Charles Leclerc triumfem před domácími fanoušky.

Výsledky z posledních závodů dodaly Monačanovi velkou dávku sebedůvěry a dal jasně najevo, že věří Ferrari, a především týmovému šéfovi: „Nemám žádné pochybnosti. Myslím si, že od prvního dne, kdy nastoupil, má všechno na to, aby tým dovedl tam, kam patří, a to znamená k titulu mistra světa.“

„Má jasnou vizi, čeho chce dosáhnout a jak toho dosáhnout. Neztrácí čas, a to je určitě jeho silná stránka a myslím, že jeho vize je opravdu dobrá. Sdílíme ji velmi často, vím, jak chce těch cílů dosáhnout. Vždycky jsem se naprosto ztotožňoval s tím, jak chce věci změnit, abychom se dostali tam, kam chceme. Nepochybuji o tom, že je to ten správný člověk a že pomáhá týmu, aby se dostal na vrchol,“ přiblížil práci Frédérica Vasseura.

Na rozdíl od předchozích let je cítit, že Ferrari má všechny předpoklady k tomu, aby bojovalo o titul. Italská stáj měla navíc pověst, že se její monopost v průběhu ročníku špatně vyvíjí. Fred Vasseur a technický ředitel Enrico Cardile za pouhý rok dokázali, že tomu tak není. Jen McLaren může říct, že za posledních dvanáct měsíců udělal rychlejší pokrok než Ferrari.

Letos šlape italská stáj Red Bullu na paty. V Poháru konstruktérů aktuálně na Red Bull ztrácí pouhých 24 bodů. Mezi jezdci je stále na čele Verstappen, Leclerc za úřadujícím mistrem světa zaostává o 31 bodů. Do devátého závodního víkendu letošního ročníku zbývá pouhý týden a továrna v Maranellu pracuje na udržení svého tempa.

Sdílejte na:
Zavřít