Ferrari by uvítalo vysvětlení FIA o motoru

Ferrari by uvítalo vysvětlení FIA o motoru

Ferrari uvedlo, že by uvítalo vyjasnění FIA o legálnosti motoru, jelikož dříve přiznalo, že je „otrávené“ ze spekulací ohledně legálnosti.

Řada týmů napsala FIA, aby se snažila objasnit konstrukční aspekty pohonné jednotky Ferrari, kterou chtějí rozvíjet, ale nejsou si jistí legalitou.

Vzhledem k přetrvávající nejasnosti situace se objevily návrhy, že by soupeři mohli nyní podat protest, aby byly pochybnosti jednou provždy objasněny  – něco, co samo Ferrari říká, že by také uvítalo prokázání, že plně dodržuje pravidla.

Poradce Red Bullu Helmut Marko říká, že FIA musí situaci vyjasnit, zejména proto, že nemá žádné vysvětlení, proč Ferrari má takovou výhodu.

„V závodech jsme na úrovni Mercedesu,“ řekl Marko o pokroku Hondy. „Jediná věc, která nám chybí, je kvalifikační mód. Toto mimořádné zvýšení výkonu Ferrari je dalším tématem.

Raději bych se k podezřením nevyjádřil. Ale když se podíváte na výkonnostní křivku a uvidíte, jak rychlí jsou, je úžasné, jak může motor takhle vyniknout. Počkáme a uvidíme, co se stane. FIA to musí objasnit. “ 

 

Markovo volání po vysvětlení od FIA uvítal šéf Ferrari Mattia Binotto, kteří řekl, že jeho tým není potěšen, jakým způsobem se soupeři zachovali.

„Myslím, že existují dva aspekty,“ řekl v Austinu. „Nejprve jsme rozzlobení zvěstmi, protože v minulosti, když lidé měli velkou výhodu s pohonnou jednotkou, tak jedinou reakcí, kterou jsme jako Ferrari měli, bylo jednoduše pracovat ještě tvrději, abychom vylepšili náš balíček. Nikdy jsme je neobviňovali z podvádění.

Myslím, že v tuto chvíli jsou ostatní týmy v zatáčkách rychlejší než my. Neobviňujeme je z podvádění v zatáčkách, takže si myslím, že budu šťastnější, pokud se lidé zaměří na vlastní úsilí a vyvinou vlastní vůz.

Na druhé straně jsme uvolněni, protože přesně víme, co děláme. Víme, že neporušujeme pravidla a FIA kontroluje náš balíček každý závod. Kontrolují všechna data, která mají k dispozici, a byly provedeny kontroly.

Tak co bych měl říct? Doufejme, že FIA všem objasní, že to, co máme, je legální a nepodvádíme.“

Sdílejte na:
Zavřít