F2: Pourchaire potvrdil v Bahrajnu svou mistrovskou formu

F2: Pourchaire potvrdil v Bahrajnu svou mistrovskou formu

Francouz Theo Pourchaire jasně vyhrál první nedělní závod F2 sezóny 2023. Německo-česká organizace PHM Racing by Charouz po silném nedělním zlepšení formy na body jen těsně nedosáhla.

Junior Sauberu, Theo Pourchaire se během páteční kvalifikace prosadil s ohromným náskokem. Pozorovatelé se proto  právem ptali, zda dokáže i v nedělním závodě své konkurenty Martinse, Verschoora, Haugera, Vestiho a Mainiho podobně deklasovat?

Start tomu napovídal. Pourchaire reagoval bezvadně a do první zatáčky dojel jasně první. Kolega od ARTu Victor Martins se ovšem „odlepil“ mnohem hůře. Na konci rovinky za boxy pak proto došlo k definitivnímu promíchání karet: Martins vrazil do dobře naladěného Romana Staňka (pro českou naději to znamenalo konec výborně rozehrané partie) a Frederik Vesti kolidoval s Richardem Verschoorem. Ze situace profitovali především piloti Campos Racingu Kush Maini a Ralph Boschung – dokázali se posunout na místa 2 a 3 před Olivera Bearmana (Prema) a Ayumu Iwasu (DAMS). Zaváhání soupeřů dobře využil také zkušený pilot PHM Racingu by Charouz, Roy Nissany: před následující neutralizací již byl 11. a krátce po re-startu za sebou rychle nechal jak Jacka Doohana, tak i Arthura Leclerca. Jeho týmový kolega Ben Benavides pouze uzavíral pole.

Izraelec ovšem patřil – podobně jako Boschung – do frakce pilotů, kteří odstartovali na měkčí směsi pneumatik. Po 11 kolech začali jezdci měnit na tvrdší směs – a překvapilo, že pro nové obutí stavěl i lídr Pourchaire startující s odlišnou strategií. Těsně před polovinou závodu, když měli vyměněno všichni, vedl Pourchaire o 10 sekund před Boschungem, kterého sledovali Leclerc, Maini a Bearman. Nissany byl 14.

Zatímco Pourchaire demonstroval svou převahu stejně tak jako v kvalifikaci, překvapil za ním především bratr pilota DTM Arjuna Mainiho, Kush z Indie. 13 kol před cílem se posunul na 3. pozici.

Největší rezervy měl v závěreční fázi Zane Maloney z Barbadosu. Nejen, že se prosadil v silné bojové skupině, junior Red Bullu dokázal v předposledním kole ještě vyrvat Mainimu poslední místo na stupni vítězů. I Nissany předvedl dobrý finiš, od posledního bodíku ho v cíli ale dělilo 1,1 sekundy. Shodou okolností si pro tento bod jako 10. dojel bývalý Charouzův jezdec, Juan Manuel Correa.

Výsledek závodu F2 v Bahrajnu:

  1. Theo Pourchaire, ART
  2. Ralph Boschung, Campos
  3. Zane Maloney, Carlin
  4. Kush Maini, Campos
  5. Richard Verschoor, Van Amersfoort
  6. Arthur Leclerc, DAMS
  7. Isaack Hadjar, Hitech
  8. Ayumu Iwasa, DAMS
  9. Enzo Fittipaldi, Carlin
  10. Juan Manuel Correa, Van Amersfoort

11. Roy Nissany, PHM Racing by Charouz
18.
Ben Benavides, PHM Racing by Charouz

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít