F1 zvažuje, že by uspořádala závodní víkend s MotoGP

F1 zvažuje, že by uspořádala závodní víkend s MotoGP

Šéf formule 1 Stefano Domenicali a šéf Doma Sports Carmelo Ezpeleta uvažují o uspořádání společného závodního víkendu s MotoGP. O této myšlence, že by obě vrcholné kategorie jezdily ve stejný závodní víkend na jednom okruhu, se diskutuje již delší dobu.

V roce 2022 majitel okruhu COTA v Austinu zvažoval, jestli by mohl o závodním víkendu hostit obě vrcholové kategorie F1 i MotoGP. Loni Stefano Domenicali dokonce mával šachovnicovou vlajkou na zahajovacím závodě sezóny MotoGP v Portimão a následně šéf F1 hovořil s Carmelem Ezpeletou o perspektivě pořádání události pro příznivce dvou a čtyř kol na jednom místě.

Sám Carmelo Ezpeleta se následně k tomu vyjádřil pro deník Marca: „Se Stefanen Domenicalim, s nímž mám už mnoho let mimořádný vztah, o tom uvažujeme už dlouho. Není to snadné, ale nemůžeme to pustit z naší hlavy. Pokud to bude možné, uděláme to.“

Tohle prohlášení nepochybně nadchne fanoušky obou kategorií, protože diváci F1 budou mít možnost sledovat jinou kategorii během závodního víkendu a zároveň se MotoGP bude propagovat ve větším měřítku a její vzrušující závody se dostanou do povědomí celosvětového publika, které se neustále rozrůstá.

Nicméně existují i některé problémy – například ohledně sponzorů. Navíc městské okruhy jsou z pořádání MotoGP vyloučeny kvůli blízkým bariérám a bezpečnostním rizikům pro jezdce.

Sdílejte na:
Zavřít