F1 zachová grafiku o stavu pneumatik

F1 zachová grafiku o stavu pneumatik

Grafika, která má znázorňovat opotřebení pneumatik, je dle Pirelli chybná a neodráží jejich skutečný stav. Přesto se F1 rozhodla grafiku v přenosech ponechat a v budoucnu ji chce vylepšovat.

Během GP Japonska se na televizních obrazovkách objevila grafika, která znázorňovala stav pneumatik v procentech.

Pirelli ihned po závodě oznámilo, že neví, odkud F1 čerpá data a že se ani zdaleka nepřibližuje reálným hodnotám. Přesto se grafika v Mexiku objevila znova.

Vedení Formule 1 oznámilo, že získává veřejně přístupná data, z kterých následně vypočítají opotřebení pneumatik v jednotlivých kolech.

Ředitel vysílání Dean Locke pro server RaceFans F1 uvedl: „Vzali jsme všechny přístupné parametry a dali je do jednoho velkého algoritmu, následně jsme vytvořili model a v průběhu 8 až 12 týdnů ho testovali.“

Následně uvedl, že algoritmus není perfektní. S největší pravděpodobností ani nikdy nebude. Například McLaren v pátek a v sobotu generoval data o tvrdé směsi pneumatik, která jim v nedělním závodě nebyla k ničemu, vůz se totiž choval naprosto odlišně. Přesto chce Locke grafiku zachovat, aby divákům zlepšil přehled o dění na trati.

 

Sdílejte na:
Zavřít