F1 daruje na pomoc regionu Emilia Romagna 1 milion eur

F1 daruje na pomoc regionu Emilia Romagna 1 milion eur

Formule 1 daruje jeden milion eur regionu Emilia Romagna, který bojuje s ničivými záplavami a sesuvy půdy. Peněžní pomoc ve stejné výši poskytla i italská stáj Ferrari.

Jídlo a voda z Paddock Clubu, okruhu, týmů a F1 hospitality bylo také darováno skupině organizující potravinové banky pro ty, kteří byli zasaženi povodněmi.

Formule 1 ve středu zrušila naplánovaný závodní víkend v Imole, kterou postihly silné deště, které v provincii způsobily rozsáhlé záplavy.

Od pátku zůstává aktivní nejvyšší – červené – varování. Celkem bylo zaznamenáno 290 sesuvů půdy a zůstává rozvodněných 23 řek a potoků.

„Narodil jsem se a vyrostl v úžasných zemích Emilia-Romagna, v místě, které prožívá některé z nejsmutnějších okamžiků ve své historii,“ řekl generální ředitel Formule 1, Stefano Domenicali.

„Situaci, jíž čelí komunity v regionu, je hrozná, ale vím, že odolnost a vášeň lidí v regionu, stejně jako mnoha dalších v Itálii, v této krizi zvítězí. Musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom je podpořili v této těžké době, a proto přispíváme na pomoc.“

„Jménem celé komunity Formule 1, jsem se všemi, kterých se to týká, a chceme poděkovat záchranným službám za jejich neuvěřitelnou práci.“

Více než 15 000 lidí bylo přesunuto v důsledku povodní a více než 500 silnic zůstává kvůli situaci uzavřeno.

Sdílejte na:
Zavřít