Ecclestone byl připraven pomoci Mercedesu získat Hamiltona

Ecclestone byl připraven pomoci Mercedesu získat Hamiltona

Bernie Ecclestone se vyjádřil ke své roli, kterou hrál v přestupu Lewise Hamiltona do Mercedesu, což se pro Brita ukázalo jako okamžik, který definoval jeho kariéru.

Hamilton se k „stříbrným šípům“ připojil v roce 2013 a od té doby s týmem získal šest jezdeckých titulů mistra světa, které přidal k tomu z roku 2008, kdy se stal šampionem v barvách McLarenu.

Ačkoli to byl nakonec Niki Lauda, který Brita přesvědčil, aby přešel z McLarenu do Mercedesu, vypadalo to, že tento přesun se neuskuteční z nedostatku finančních prostředků.

Ve svém dokumentárním seriálu Discovery+ s názvem Lucky!, Ecclestone prozradil, jak nabídl poskytnutí pomoci, aby mohl být přestup zrealizován. Tato možnost nakonec nebyla využita.

„Niki si uvědomil, jak cenným jezdcem Lewis je, a našel způsob, jak ho přesvědčit, že by měl jezdit pro Mercedes,“ řekl Ecclestone.

„Pokud by (Hamilton – pozn. red.) nedostal zaplaceno to, co chtěl, nesouhlasil by (závodit za Mercedes – pozn.red.). Řekl jsem, že je to někdo, koho Mercedes potřebuje, takže zaplatím to, co bude chybět – ale Mercedes nakonec zaplatil.“

Tento krok se očividně vyplatil, neboť přinesl ohromující výsledky. Hamilton si kromě šesti mistrovských titulů připsal s Mercedesem také 82 vítězství a týmu pomohl k rekordním osmi konstruktérským titulům v řadě.

Sdílejte na:
Zavřít