Druhý trénink v Abú Zabí opět ovládl Valtteri Bottas

Druhý trénink v Abú Zabí opět ovládl Valtteri Bottas

Ve druhém tréninku na okruhu Yas Marina byl nejrychlejší Valtteri Bottas, druhý skončil Lewis Hamilton a na třetím místě se umístil Charles Leclerc. Opět zavlály červené vlajky v důsledku kolize mezi Valtterim Bottasem a Romainem Grosjeanem.

Počasí v Abú Zabí – teplota tratě 31°C a teplota vzduchu 26°C.

První na trati byl Kimi Räikkönen a taky zajel první měřený čas.

Kevin Magnussen musel předčasně do boxů.

Podruhé během dnešního dne měl Lewis Hamilton technický problém – špatně se mu podřazovalo.

Charles Leclerc se dotkl pravým zadním kolem bariéry v zatáčce číslo 19. Naštěstí se dokázal vrátit do boxů. Jezdci Ferrari bojovali se zatáčkou 19, protože v prvním tréninku zde dostal smyk a následně havaroval Sebastian Vettel.

Zatáčka číslo 19 dělala problémy nejenom jezdcům Ferrari. Valtteri Bottas málem napodobil Charlese Leclerca.

Jedna pěkná fotka Carlose Sainze.

Pořadí jezdců v polovině tréninku.

Žluté vlajky. V zatáčce číslo 19 Antonio Giovinazzi dostal hodiny a málem napodobil Sebastiana Vettela, který v prvním tréninku skončil ve zdi. Naštěstí pro italského pilota byly zničené pouze pneumatiky.

Nejvyšší maximální rychlost měl Lance Stroll – 329,3 km/h.

Pierre Gasly ohlásil vysílačkou, že má problémy s motorem.

Červené vlajky! Po kolizi mezi Valtterim Bottasem a Romainem Grosjeanem v zatáčce číslo 11 se musely odklidit karbonové úlomky. Z opakovaných záběrů lze vidět, že francouzský pilot neviděl jezdce Mercedesu a zavřel zatáčku. Fin následně jen zablokoval kola a narazil do monopostu Haasu.

Jakmile byla trať připravena, trénink byl obnoven. Zbývalo něco málo přes deset minut.

Nejrychlejším pilotem druhého tréninku byl opět Valtteri Bottas, který zajel čas v hodnotě 1:26.256. Druhý Lewis Hamilton ztratil 310 tisícin sekundy a třetí Charles Leclerc zaostal o 386 tisícin sekundy.

Na čtvrtém místě se umístil Sebastian Vettel. Pátou a šestou pozici obsadili jezdci Red Bullu. Sedmým nejrychlejším byl Romain Grosjean, následovaný Sergiem Pérezem. První desítku uzavřeli Daniil Kvjat  a Pierre Gasly.

Sdílejte na:
Zavřít