Drugovich nahradí Strolla na testech v Bahrajnu

Drugovich nahradí Strolla na testech v Bahrajnu

Felipe Drugovich bude řídit monopost během úvodního dne předsezónních testů poté, co se Lance Stroll zranil během nehody na kole ve Španělsku. Kanadský pilot se tak nezúčastní testů v Bahrajnu, nicméně tým doufá, že se stihne uzdravit před prvním závodem, který je začátkem března.

Letošní předsezónní testy jsou pouze třídenní, takže Felipe Drugovich bude ve čtvrtek jezdit jako první s monopostem AMR23, následně ho odpoledne vystřídá Fernando ALonmso.

Brazilsko-italský jezdec se připojil k Aston Martinu jako rezervní jezdec pro sezónu 2023 poté, co loni se stal šampionem ve formuli 2. Drugovich za britskou stáj debutoval během prvního volného tréninku na VC Abú Zabí a zároveň se účastnil posezónních testech na stejném místě.

Pokud Lance Stroll nebude v pořádku na první závod, který se koná již 5. března, je velmi pravděpodobné, že si brazilsko-italský jezdec připíše start v královně motorsportu.

Aston Martin se stále může rozhodnout i pro svého druhého rezervního jezdce Stoffela Vandoorna, který se nemohl zúčastnit předsezónních testů kvůli prvnímu závodu formule E. Nicméně pro Belgičana hovoří to, že má větší zkušenosti.

Sdílejte na:
Zavřít