Do Španělska přiveze vylepšení hned několik týmů

Do Španělska přiveze vylepšení hned několik týmů

Velká cena Španělska přináší okruh jedinečných vlastností, které týmům mohou dodat důležité poznatky. Není divu, že vylepšení týmy představí právě tady. Novinky přinese Red Bull, Ferrari, McLaren i Mercedes.

McLaren od začátku sezóny posiluje výkon a dotahuje se na Red Bull. Ferrari taktéž nezaostává, ale vylepšení určená na Silverstone urychlilo. Cílem italské stáje je návrat do boje právě s McLarenem.

Max Verstappen a Red Bull diskutovali o slabinách vozu RB20. Nejvýraznějším omezením je přejezd po obrubnících, které se zhoršuje při volnějším nastavení zavěšení. Ve Španělsku opět zavedou pevnější zavěšení a výkony rudých býků budou společně s Ferrari a McLarenem sledovány.

Tým z Wokingu ukázal, že je konkurenceschopný na různých typech tratí a s vývojem monopostu nehodlá končit. Napětí mezi Red Bullem a McLarenem roste. Helmut Marko, poradce Red Bullu, naznačil, že tým bude usilovat o vyšetřování proti křídlům vozu MCL38.

Ferrari v Kanadě nepředvedlo dostatečný výkon a začalo se diskutovat o tom, jaká omezení monopost SF-24 má. Do Španělska má tým přivést klíčová vylepšení, které mají zvýšit konkurenceschopnost v pomalých úsecích.

V Montrealu ale překvapil Mercedes, i když Stříbrným šípům napomáhaly i okolní podmínky. Barcelona je oproti kanadskému okruhu opakem. Vylepšení mají ukázat směřování týmu po zbytek sezóny, kdy cílem je návrat na stupně vítězů.

Na své si přijde i tým RB, který představí novou podlahu. VCARB bude mít nové bočnice a nové zadní křídlo. Tým by ve Španělsku mohl překvapit. Novinky přivede i Williams nebo Sauber.

Oproti loňskému roku, kdy bylo poměrně chladno, mají horké podmínky zvýšit degradaci pneumatik. Pirelli přiveze tři nejtvrdší směsi a kvůli většině vysokorychlostních levotočivých zatáček bude zatížená levá strana vozů. V neděli se ale očekává déšť.

Sdílejte na:
Zavřít