Dlouhodobá spolupráce Scuderie Ferrari a Shell opět prodloužena

Dlouhodobá spolupráce Scuderie Ferrari a Shell opět prodloužena

Desetiletí trvající technická a obchodní dohoda pokračuje ve víceletém partnerství se zaměřením na udržitelnost a přenos technologií ze závodní trati na silnici. V této nové kapitole jednoho z nejdelších partnerství v motoristickém sportu budou Scuderia a Shell spolupracovat nejen na snaze o vítězství na trati, ale také na předpisech týkajících se pohonných jednotek budoucnosti. Úspěšný dlouholetý vztah přinesl 22 titulů na mistrovství světa FIA Formula One – 10 konstruktérských a 12 jezdeckých.

Mattia Binotto generální ředitel a vedoucí týmu Scuderia Ferrari Mission Winnow:

„Vztah mezi Scuderií Ferrari a společností Shell sahá až do roku 1929, roku založení našeho týmu. Za tu dobu jsme společně dokázali mnohokrát zvítězit. Jsme proto rádi, že naše spolupráce nyní bude pokračovat ještě déle.

Máme stejné cíle, v neposlední řadě dokonalost, vášeň pro závody a týmovou práci, díky nimž je toto partnerství v historii motoristického sportu jedinečné.

Jako náš inovační partner budeme i nadále spolupracovat se společností Shell na přenosu závodní technologie do běžného provozu i na ambiciózních výzvách, které před námi stojí, zejména cíl formule 1 – dosáhnout čistých nulových emisí do roku 2030. “

 

István Kapitány Shell, globální výkonný viceprezident pro mobilitu:

„Naše partnerství s Ferrari přineslo skutečně pozoruhodné inovace – inovace, na které společnost Shell pravidelně spoléhá při vývoji nových paliv a maziv pro naše zákazníky.

Společně nyní vstupujeme do velmi vzrušujícího období naší historie, protože toto partnerství využíváme k tomu, abychom nejen usilovali o úspěchu na trati, ale také vyvíjeli čistší paliva a maziva pro naše zákazníky. “

Sdílejte na:
Zavřít