Daniel Ricciardo přiznal, že byl v kontaktu s Ferrari

Daniel Ricciardo přiznal, že byl v kontaktu s Ferrari

Daniel Ricciardo prozradil, že u něj v minulosti probíhaly rozhovory s Ferrari o možném přestupu, ale přiznává, že přestup nebyl nikdy blízko. Nyní se bude snažit o návrat do Red Bullu.

Daniel Ricciardo vstoupil do sezóny 2018 s tím, že mu skončí jeho smlouva s Red Bullem. Po několika vítězných závodech pro rudé býky patřil k nejžádanějším pilotům, kteří mohli provést svůj přestup. Australský pilot nečekaně přešel k Renaultu, jelikož Ferrari se rozhodlo pro Charlese Leclerca.

V roce 2020 bylo oznámeno, že Sebastian Vettel ve Ferrari neprodlouží, a tak se Daniel Ricciardo znovu ucházel o místo v italské stáji. Ferrari ale znovu preferovalo někoho jiného a Charlese Leclerca tak doplnil Carlos Sainz. Australský pilot pokračoval do McLarenu.

Zde se mu ale nedařilo, a proto byl na konci roku 2022 propuštěn a přišel jeho návrat zpět do Red Bullu, kde působil jako rezervní pilot. Nyní přiznal, že s Ferrari probíhala předběžná jednání, která ale nikdy více nepokročila.

„Rozhovory byly, ale nikdy to nebylo tak, že by řekli, že tady je smlouva, podepíšeš ji. Nikdy to nedošlo tak daleko. Takže to nikdy nebylo blízko bodu, kdy by to bylo v mých rukou, a určitě jsem se zapojil do nějakých rozhovorů, ale řekl bych, že se to dostalo na první úroveň, nikdy se to nedostalo na druhou nebo dokonce třetí.“

„Nikdy to nebylo úplně blízko, ale jelikož to byl také špičkový tým, tak jsem po něm pokukoval.“

Daniel Ricciardo má k Itálii blízko, jelikož odtud pochází jeho otec. Čtyřiatřicetiletý pilot však tvrdí, že při rozhodování o své budoucnosti nemyslel na kulturní spojení, ale bral v úvahu hlavně výkon.

„Nikdy jsem do toho nechtěl vložit všechno, jako třeba, že by bylo úžasné být jednou pilotem Ferrari. Měl jsem tak nějak jednodušší přístup, že pokud to vyjde, pokud bude správné načasování, možná se to stane. Ale nedal jsem do toho všechno. Koneckonců je to velmi prestižní závodní tým, ale je to závodní tým stejně jako ostatní. Snažím se nepřikládat příliš velkou váhu všem ostatním věcem, které s tím souvisejí.“

Australan bude v letošní sezóně závodit za tým se sídlem v Itálii, neboť jezdí za sesterský tým Red Bullu s názvem Visa Cash App RB, dříve známý jako Toro Rosso a AlphaTauri. Osminásobný vítěz velkých cen se nechal slyšet, že jeho hlavní ambicí je návrat do Red Bullu, jelikož Sergio Pérez je pod silným tlakem, aby si udržel své místo.

Poradce Red Bullu Helmut Marko prozradil, že Daniel Ricciardo má s rakouskou značkou dlouhodobou smlouvu, což ho vyřazuje z boje o volné místo v Mercedesu.

Sdílejte na:
Zavřít