Další změny v týmu Haas: Končí Guenther Steiner

Další změny v týmu Haas: Končí Guenther Steiner

Haas čekají v nové sezóně změny. Bylo ohlášeno, že v roli šéfa týmu nebude pokračovat Guenther Steiner. Tým také opustil technický šéf Simone Resta.

Týmem Haas bylo oficiálně potvrzeno, že v roli šéfa týmu již nebude pokračovat Günther Steiner. Po deseti letech jej ve funkci nahradí Ajao Komacu, který doteď fungoval jako technický ředitel.

„Na úvod bych chtěl poděkovat Güntherovi Steinerovi za všechnu tvrdou práci za poslední dekádu a do budoucna mu přeji to nejlepší. Jakožto organizace se posunujeme vpřed a bylo jasné, že musíme zlepšit naše výkony na trati. Jmenováním Ajaa Komacua do funkce šéfa týmu jsme v zásadě umístili inženýrství přímo do srdce managementu,“ řekl Gene Haas v oficiálním prohlášení.

„Měli jsme několik úspěchů, ale musíme být konzistentní, abychom dosahovali výsledků, které nám pomohou dosáhnout našich širších cílů jakožto organizace. Musíme efektivně využívat zdroje, které máme, ale klíčem k úspěchu našeho týmu je zlepšení našich konstrukčních a inženýrských dovedností. Těším se na spolupráci s Ajaem a na to, že v zásadě zajistíme, že budeme maximalizovat náš potenciál – to skutečně odráží mou touhu řádně soutěžit ve formuli 1,“ pokračoval.

„Jsem samozřejmě velmi nadšený, že mám příležitost být šéfem týmu MoneyGram Haas F1. S týmem jsem již od jeho debutu na trati v roce 2016. Jsem samozřejmě vášnivě investován do jeho úspěchu ve formuli 1. Těším se na vedení našeho týmu a různé vnitřní soutěžní operace, abychom zajistili, že dokážeme vybudovat strukturu, která nám bude přinášet lepší výsledky na trati,“ prohlásil Ajao Komacu.

Günther Steiner se narodil v Itálii v roce 1965. Studoval inženýrství a poté pracoval ve WRC s týmem Mazda. Ve formuli 1 pracoval jako ředitel týmu Jaguar, poté jako technicko-provozní ředitel v Red Bullu, který Jaguar odkoupil.

V roli šéfa týmu Haas fungoval od jeho samotného počátku v roce 2014. Do formule 1 vstoupili v roce 2016. I přes neuspokojivé výkony týmu se Steiner stal oblíbeným u fanoušků díky své přímočarosti a ostrému humoru. Popularitě mu přidal také seriál společnosti Netflix, Drive To Survive (česky Touha po vítězství).

Sdílejte na:
Zavřít