Simone Resta končí jako technický šéf Haasu

Simone Resta končí jako technický šéf Haasu

V týmu Haas končí technický šéf Simone Resta. K týmu se připojil v roce 2021 po působení ve Ferrari v rámci smlouvy mezi oběma týmy za účelem lepšího využití technických vazeb, které je spojovaly.

Simone Resta se k Haasu připojil v roce 2021 v rámci dohody mezi oběma týmy. Ferrari chtělo využít technických vazeb mezi oběma organizacemi a úzce spolupracovalo s Haasem od jeho vstupu do formule 1 v roce 2016. Navzdory jeho angažmá v americkém týmu však spolupráce nepřinesla očekávaný krok vpřed a tým nadále zaostával na konci pole. V loňské sezóně skončil na posledním místě v Poháru konstruktérů. Modernizační balíček, který tým představil ve Velké ceně USA, se neosvědčil tak, jak se doufalo. Haas se odklonil od koncepce Ferrari a více se přiblížil ke koncepci vozu Red Bullu, avšak neúspěšně.

Ferrari zatím nepotvrdilo, jaké jsou pro Simona Restu další plány a zda se do organizace, kterou nyní vede Frédéric Vasseur, vrátí. Objevily se však zvěsti, že by se mohl připojit k týmu Sauber, který se připravuje na příchod Audi v roce 2026.

Sdílejte na:
Zavřít