Cunoda se pro letošní sezónu cítí pod větším tlakem

Cunoda se pro letošní sezónu cítí pod větším tlakem

Juki Cunoda říká, že letos pociťuje větší tlak ve srovnání s jeho nováčkovskou sezónou v roce 2021, zároveň je to ale pro něj velká motivace. Narozdíl od loňska už také ví, co je potřeba udělat.

Cunoda měl svou debutovou sezónu ve formuli 1 jako na horské dráze, při svém úplně prvním závodě dokázal bodovat, pak ale následovalo několik špatných závodů, kdy měl nehodu nebo byl příliš pomalý.

Nicméně ke konci roku přišlo zlepšení, ve třech posledních závodech se mu vždy podařilo dostat do třetí části kvalifikace a sezónu zakončil čtvrtým místem v Abú Zabí.

„Dnes mnohem lépe než před rokem rozumím tomu, co musím udělat. Vím jak se připravit, abych podal dobrý výkon. Znám své slabé stránky, a mohu stavět na svých loňských zkušenostech,“ říká Cunoda.

 „Pokud se v loňském roce stalo něco neočekávaného nebo neobvyklého, nedokázal jsem se dostatečně rychle přizpůsobit situaci, a proto jsem se v mnoha závodech trápil.“

„Loňskou sezónu jsem zakončil dobře, v Abú Zabí jsem dojel čtvrtý, takže na tomhle bych chtěl stavět v roce 2022.“

„Cítím větší tlak než loni, ale v dobrém smyslu, jelikož mě to motivuje při tréninku.“

„Chci zlepšit svou rychlost i konzistentnost ve způsobu, jakým jezdím. Již vím, co musím udělat, abych toho dosáhl – jestli budu schopen pracovat tak, jak jsem pracoval tři nebo čtyři poslední závody minulého roku, bude to dobrá cesta jak začít.“

„Nebude to snadné, ale věřím, že to zvládnu.“

Sdílejte na:
Zavřít