Cunoda se nebojí o svou budoucnost v AlphaTauri

Cunoda se nebojí o svou budoucnost v AlphaTauri

Júki Cunoda v rozhovoru odhalil, že se už tolik nebojí o svou budoucnost v AlphaTauri. I po všech změnách během letošního roku odmítá, že by jej trápily změny v týmové sestavě.

Po své debutní sezóně v sesterské stáji Red Bullu byl Júki Cunoda údajně překvapený, že si jej tým ponechal i na další rok. Během svého druhého roku v italské stáji se však výrazně zlepšil, přestal tolik chybovat a snížil bodový náskok svého tehdejšího týmového kolegy Pierra Gaslyho. Letos týmu přinesl všechny body a zažívá poměrně úspěšnou sezónu.

Na otázku, co si myslí o příští sezóně, i když není ještě potvrzeno jeho místo na startovním roštu, odpověděl: „Asi se bojím méně než loni. Protože jak jsem řekl, moje pozice v týmu je oproti loňsku mnohem jiná. A co jsem zatím slyšel od Red Bullu, jsou s tím spokojení, takže… Nicméně, vím, co můžu zlepšit… Vím, že můžu udělat velký krok vpřed, abych byl lepším pilotem. Takže se tím tolik netrápím a nestresuje mě to. Spíše se soustředím na to, co chtějí, abych zlepšil, a vím, že chtějí, abych se zlepšil. Takže je dobré, že mi vždycky dávají jasný cíl, na čem mám zapracovat. Já se potom na takové věci soustředím. Je dobré, že po mě chtějí, abych byl dobrým pilotem. Takže, jo, je to v pohodě.“

Jeho první týmový kolega po první polovinu letošní sezóny, Nyck de Vries, se nedokázal prosadit, svými výkony neohromil a poté byl od Velké ceny Maďarska nahrazen Danielem Ricciardem, který si v tréninku na Velkou cenu Nizozemí zlomil záprstní kůstku a musel být opět nahrazen. Júki Cunoda tak má letos již třetího týmového kolegu, Liama Lawsona. Cunoda odmítá, že by ho trápily změny v týmové sestavě. Trvá na tom, že se soustředí na to, aby na trati podával výkony. „Je to v pohodě. Myslím, že se nakonec musíme soustředit jen na to, co musíme udělat. A věci, co musíme udělat, jsou stejné jako obvykle; získávat body, mít dobré výsledky. Samozřejmě bych řekl, co se týče týmu, těm to pravděpodobně nepomáhá. Není to lehké, vyměňovat piloty během jednoho týdne, je to velmi těžké. Ale myslím si, že Liam (Lawson – pozn. red.) odvádí práci a i všichni piloti odvádí dobrou práci. To samé pro Daniela (Ricciarda – pozn. red.). Daniel si začal více zvykat a měl dobrý trénink a hned poté měl tu nešťastnou nehodu a Liam naskočil do třetího tréninku a v kvalifikaci i závodě si vedl dobře. Myslím, že všichni pracujeme dobře. Není to tak jednoduché, ale pro mě to není takový rozdíl.“

Alpha Tauri se momentálně v poháru konstruktérů nachází na posledním místě. Naděje že Cunoda, který se kvalifikoval jedenáctý, přinese pro svůj tým ve Velké ceně Itálie další body, zmařilo porouchané auto. „Nejdřív jsem slyšel nějaké zvuky od převodovky nebo od motoru. A potom jsem od motoru necítil žádný točivý moment, nebo cokoliv podobného od motoru nebo převodovky,“ vzpomínal dvaatřicetiletý pilot.

Sdílejte na:
Zavřít