Cunoda se musí zlepšit, aby mohl do Red Bullu, říká Marko

Cunoda se musí zlepšit, aby mohl do Red Bullu, říká Marko

Helmut Marko řekl, že se Júki Cunoda musí dále zlepšovat, aby o něm mohli uvažovat jako o adeptovi do Red Bullu. Japonského závodníka pochválil šéf týmu RB Laurent Mekies, který je rád, že měl klidný a dobře zvládnutý závod.

Júki Cunoda se v každé letošní kvalifikaci umístil lépe než jeho týmový kolega Daniel Ricciardo. V Austrálii se dostal dokonce do Q3 a jeho čas stačil na osmé místo. Závod dokončil na stejné pozici, ale díky penalizaci, kterou dostal Fernando Alonso po skončení závodu, se japonský jezdec posunul na sedmé místo.  

V závodě předvedl Júki Cunoda skvělý výkon, přestože oba jezdci čelí kritice ze strany poradce Red Bullu Helmuta Marko. Podle jeho názoru je jejich tempo v závodech příliš pomalé, a poté co Júki Cunoda naznačil, že by chtěl v budoucnu závodit pro Red Bull, Helmut Marko vyjasnil, že se musí jezdec RB dále zlepšovat.  

Ve všech kolech byl konkurenceschopný a nedělal nic špatně, byl klidný,” řekl poradce Red Bullu ohledně výkonu Júkiho Cunody v Albert Parku. Na dotaz, zda by díky podobným výkonům mohl nahradit Sergia Péreze v roce 2025, řekl: Jak se říká, jedna vlaštovka jaro nedělá. Předtím, než o něm v tomto směru budeme uvažovat, se musí zlepšit.” 

RB se nachází po závodě v Austrálii v Poháru konstruktérů na šesté pozici před Haasem, přestože oba jezdci americké stáje dokončili závod v první desítce a získali tak pro tým drahocenné body. Júki předvedl rychlý a dobře zvládnutý závod, díky němuž se dostal do čela středu pole a získal pro nás první body v sezóně,” dodal šéf týmu RB Laurent Mekies. Celý víkend nešlápl vedle a s klidem a odhodláním zajel rychlejší a rychlejší jízdy.”  

Cunoda řekl, že silný začátek jeho sezóny je způsobený větší konzistentností momentálního monopostu stáje RB. Každý závodní týden se resetuju, na každé trati máme trochu jiný výkon. Ale výhoda je, že je náš vůz dost konzistentní, co se týče výkonu, to jsme minulý rok neměli. Minulý rok jsme byli jednou dole a jednou nahoře, takže to je jedna ze silných stránek. Poslední dva závody byly velmi frustrující. Stalo se několik věcí a měli jsme možnost získat body, což jsme pak nedokázali. Věděli jsme, že potřebujeme čistý závod, a myslím, že se nám to podařilo. Neudělali jsme žádnou chybu. To je pro mě i pro tým velmi důležité, abychom měli sebevědomí do dalších závodů.” 

Sdílejte na:
Zavřít