Cunoda cítí oproti loňské sezóně posun kupředu

Cunoda cítí oproti loňské sezóně posun kupředu

Juki Cúnoda byl s první jízdou v novém monopostu RB na sezónu 2024 velmi spokojen. Dle jeho slov cítí oproti minulému roku velký posun dopředu. Daniel Ricciardo byl zase velmi rád, že po vánoční pauze mohl opět usednout za volant.

Tým z Faenzy, dříve známý jako AlphaTauri, začal v minulém roce nevýrazně, což vedlo k užší spolupráci s Red Bullem. Tento krok, jehož součástí bylo převzetí různých částí monopostu od momentálních mistrů světa, vedl ke zlepšení italského týmu, který v konečném pořadí obsadil osmou pozici.

Sesterský tým Red Bullu pak v zimě prošel změnou názvu a značky, a momentálně má ambice konkurovat týmům ve středu startovního roštu. Po odhalení jejich nového monopostu VCARB 01 v New Yorku měli možnosti jezdci týmu, Júki Cunoda a Daniel Ricciardo, usednout za volant v rámci natáčení.

Cunoda byl výsledkem, kterého italský tým monopostem docílil, potěšen a zaznamenal oproti minulému roku okamžitý posun kupředu. „Ano, cítím se na okruhu skvěle. Ano, první jízda s VCARB 01 byla opravdu příjemná. Oproti minulému roku cítím posun o několik kroků. A jako opravdu velký krok vnímám srovnání se stejným časem jako loni. Takže ano, bylo to dobré. Moc jsem si užil nové auto, nový design, i nový tým. Celkově to byl velmi pozitivní den,“ řekl Cunoda.

Ricciardo se připravuje na plnohodnotnou sezónu s RB potom, co se v minulém roce vrátil do formule 1 v polovině sezóny. V Alpha Tauri tehdy po dvanácti závodech vystřídal Nycka de Vriese. Letošní sezóna bude pro Australana rozhodující. Přiznal totiž, že má ambice vrátit se do Red Bullu. „Každý rok se těšíte na nový vůz. Myslím, že to představuje novou příležitost. Zaprvé si myslím, že vůz vypadá skvěle. Z hlediska pocitu, bylo příjemné po vánoční přestávce zajet pár kol. Zatím je těžké vědět, jak na tom budeme, samozřejmě je moc brzo. Co se týče mě, cítil jsem se skvěle zpět za volantem.“

Ricciardo i Cunoda teď zamíří do Bahrajnu na třídenní testování, které se uskuteční od 21.-23. února. Poté se můžeme těšit na výjimečně dlouhou, čtyřiadvaceti závodovou sezónu, která započne také v Bahrajnu.

Sdílejte na:
Zavřít