Coulthard: Alonso se vrátí jen, pokud bude mít McLaren na pódium

Coulthard: Alonso se vrátí jen, pokud bude mít McLaren na pódium

Španělský jezdec sice již není stálým jezdcem Formule 1, ale na šampionát nezanevřel. Momentálně působí u McLarenu coby poradce a testovací jezdec.V Bahrajnu měl možnost otestovat letošní MCL34.

Fernando Alonso se objevil v rámci sezónních testů v Barceloně za volantem letošního monopostu wokingské stáje, přičemž dostal možnost svezení jak v pondělí, tak i v úterý.

Podle jeho slov McLaren udělal krok vpřed ve všech aspektech. Nicméně pokrok ještě není takový, aby jej přesvědčil o návratu. „Kdybych se měl jednoho dne do Formule 1 vrátit, tak jen pokud budu moci vyhrát šampionát, nikoliv být sedmý, šestý a už vůbec ne čtvrtý.“

Ovšem pódiová umístění jsou pro piloty oranžově zbarvených vozů v současnosti za normálních okolností téměř nereálná, tudíž se nedá očekávat, že budeme Španělovo jméno vídat na výsledkových listinách každou Grand Prix.

Rodák z Ovieda má v současné době jiný program a cíle. Kromě nasazení ve vytrvalostních závodech se pokusí znovu o zisk „Triple Crown“, tedy vítězství v GP Monaka, ve 24 hodinovce Le Mans a 500 mil Indianapolis. V Monte Carlu a ve Francii již na stupínku nejvyšším stál. Zatímco v Indianapolis mu v roce 2017 štěstí nepřálo, neboť mu vypověděla službu pohonná jednotka od Hondy.

David Coultdhard je však přesvědčený, že by Alonso neváhal převzít sedačku po Carlosu Sainzovi či Landu Norrisovi, pokud by viděl v autě vítězný potenciál, nebo přinejmenším potenciál na to být v nejlepší trojce. V podcastu britské televizní stanice Channel 4 „On the Marble“ uvedl, že návrat Alonsa do kokpitu vidí jen za předpokladu, že „bude mít pocit, že má šanci na pódiové umístění“.

„V průběhu sezóny týmy zjistí, na kterých tratích je jejich auto obzvláště dobré,“ pokračuje bývalý pilot Formule 1. A když nakonec McLaren přijde, že jsou na určitých tratích velmi dobří, a Fernando uvidí šanci, pak nepochybuji o tom, že bude dostatečně hladový, bude mít opravdovou motivaci, ego a odvážnost říct: ‚Podívejte se, čeho jsem schopný.'“

Sám dvojnásobný mistr světa z roku 2005 a 2006 však vylučuje možnost svého comebacku už v příští sezóně. „To, čeho jsem musel ve Formuli 1 dosáhnout, jsem dosáhl. Ničeho nelituji,“ uvedl 37 letý závodník.

Sdílejte na:
Zavřít