Čou se ohradil ohledně spekulací o jeho budoucnosti v F1

Čou se ohradil ohledně spekulací o jeho budoucnosti v F1

Čínský pilot věří, že bude na startovním roštu i příští sezónu. Jezdec Alfy Romeo tak odmítl spekulace, které naznačovaly, že pro nedostatek osobních sponzorů přijde o sedačku ve formuli 1.

Kuan-jü Čou vstoupil do královny motorsportu jako první čínský jezdec v loni. Během letní přestávky se objevily spekulace, že kvůli nedostatku finančních prostředků od Číňana, které by pomohly Sauberu ve vývoji v nadcházejících letech překlenout dobu, než se stane továrním týmem Audi v roce 2026. Spekulace přiživili i zpoždění o vyjednávání nového kontraktu. 

„Je to trochu opožděnější, než jsem očekával. Právě se probírají další detaily smlouvy a já se společně s Alfou Romeo snažím vyřešit tyto finální drobnosti. Z mé strany se nic nezměnilo. Stále se snažím odvádět co nejlepší výkony na trati a zbytek nechám na nich. Co se týče toho, kdy podepíšu smlouvu, na to nemám odpověď, ale více se o tom bavíme a přibližujeme se k tomu,” uvedl Kuan-jü Čou.

„Nic není jisté dokud nepodepíšu kontrakt, nic není rozhodnuté, ale už se k tomu blížíme. Od letní přestávky to směřuje mnohem dále, takže nikdo nehledal jejich číslo. Samozřejmě mám osobní sponzory a nemám pocit, že by mi v tomto ohledu chybělo nějaké zázemí. Spekulace jsou vymyšlené, ale o všech detailech si musíme promluvit s týmem, protože to není tak, že by to byla první smlouva, ale je to vaše druhá smlouva v F1 zaměřená na detaily.”

„Není se čeho zásadně obávat, protože mám pocit, že to, co předvádím na trati, si zaslouží, abych byl v tomto paddocku,” dodal čínský jezdec.

Sdílejte na:
Zavřít