Čou prozradil, že věděl o Hamiltonově přestupu do Ferrari

Čou prozradil, že věděl o Hamiltonově přestupu do Ferrari

Čínský pilot Kuan-jü Čou prozradil, jak se dozvěděl o přestupu Lewise Hamiltona do Ferrari pro sezónu 2025 ještě předtím, než tým oficiálně potvrdil podpis smlouvy.

Začátkem minulého týdne bylo oznámeno, že se Lewis Hamilton rozloučil s Penni Thow a její manažerskou společností Copper, aby se znovu spojil s dlouholetým přítelem Marcem Hynesem. Minulý čtvrtek následovalo ohromující odhalení, že Hamilton na konci tohoto roku opustí Mercedes a zahájí nové působení u Ferrari.

Hynes se rovněž podílí na kariéře Kuan-jü Čoua. Čínský jezdec se tak spojil se svým manažerem a ověřil si narůstající spekulace o Hamiltonově budoucnosti.

Čou pro RacingNews365 řekl: „Moc jsem si to neověřoval, ale lidé tomu asi nevěřili, nebo 90 procent lidí tomu nevěřilo, když se objevily zvěsti ohledně přestupu Lewise Hamiltona. Znám Marca Hynese, který spolupracuje s ním i se mnou. Předtím jsem mu psal, takže jsem věděl, že smlouvu podepíše. Nikomu jsem to neřekl, ale byl jsem tou zprávou opravdu šokován. Ale lidi v Mercedesu to bude šokovat ještě víc. Myslím, že Lewis se vidí na odchodu do důchodu jako jezdec Ferrari. Nedivím se mu, že má takový pocit.“

Zdálo se, že Hamilton ukončí svou kariéru ve formuli 1 se značkou Mercedes, protože se v srpnu rozhodl podepsat dvouleté prodloužení smlouvy s touto stájí. Britův blížící se odchod však prozradil, že do smlouvy byly začleněny únikové klauzule, které Hamiltonovi umožnily vyjednat si víceletou smlouvu s Ferrari od roku 2025.

„Je to velmi nečekané. Nejspíš jsem nečekal, že Lewis skončí jako jezdec Ferrari. Lidé jsou rádi, když odchází do důchodu jako jezdci Ferrari, zejména mistři světa, ale on to oznámil na začátku této sezony. To znamená, že má před sebou ještě celou sezonu s Mercedesem. To je určitě šok. Ale myslím, že pro ostatní je vzrušující pochopit, že se v jiných týmech tolik věcí mění,“ dodal Kuan-jü Čou.

Sdílejte na:
Zavřít