Co v půlce sezony spojuje Verstappena, Hamiltona a Alonsa?

Co v půlce sezony spojuje Verstappena, Hamiltona a Alonsa?

Tři velikáni a jedna společná statistika. Max Verstappen, Lewis Hamilton a Fernando Alonso jsou jedinými jezdci, kteří během úvodních dvanácti Velkých cen bodovali pokaždé. Bodové konto úřadujícího šampiona však vypadá trochu jako z jiného vesmíru, kdybychom sečetli skóre Hamiltona a Alonsa, stejně by to na první pozici nestačilo.

V letošním ročníku formule 1 sice jednoznačně dominuje Red Bull díky Maxovi Verstappenovi. Nizozemský jezdec sbírá pódiová umístění jako na běžícím páse a není se čemu divit, že vede Pohár jezdců s obrovským náskokem 125 bodů. Dvojnásobný mistr světa sahá po své třetí trofeji naprosto suverénním způsobem, z 336 dostupných bodů jich získal 314, což dělá více než 93 %.

Týmový kolega Maxe, Sergio Pérez chyběl na bodech pouze jednou, stalo se tak v Monaku, kdy cílovou čáru přejel jako šestnáctý v pořadí. Za oběma Red Bully se však dějí věci.

Fernando Alonso začal v Aston Martinu sezonu skvostně, v prvních šesti Velkých cenách chyběl na pódiu pouze jednou. Poslední trofej si dvaačtyřicetiletý matador odvezl z Kanady, ale body dokázal stále sbírat poctivě, v každém dalším závodu shrábl alespoň něco málo. V průběžném pořadí šampionátu jezdců je třetí se ziskem 149 bodů, nahání jej další zkušený vlčák.

Lewis Hamilton je o pouhý bod za Fernandem Alonsem. Britský jezdec předvádí letos velmi konzistentní výkony, nejhůře dorazil do cíle na osmé pozici. Sedminásobný šampion letos vystoupal na stupně vítězů čtyřikrát. Druhý nejvyšší stupínek obsadil v Austrálii a Španělsku, třetí pozici zapsal v Kanadě a na domácí Velké ceně Velké Británie.

Tato trojice světových šampionů se na pódiu společně objevila hned ve dvou závodech. Šlo hned o třetí zastávku v Melbourne, společná party se šampaňským proběhla i po deštivé Velké ceně Kanady.

Mohou se sice vést debaty o tom, kdo z nich je nejlepším jezdcem, nutno však smeknout klobouk před konzistencí a úrovni dovedností, kterou nám tato tři velká jména letos ukazují.

Sdílejte na:
Zavřít