Chyba v závěru mě stála pódium, říká Stroll

Chyba v závěru mě stála pódium, říká Stroll

Jedním z mnoha příjemných překvapení bláznivé Velké ceny Německa se bezpochyby stal Lance Stroll, který proťal cílovou pásku na vynikajícím 4. místě. K tomuto výsledku Kanaďanovi výrazně pomohlo rozhodnutí přezout během předposlední fáze safety caru jako první na suché obutí, které jej navíc po pitstopech ostatních závodníků dostalo na okamžik také až na samotné čelo.

Po závodě byl pilot Racing Pointu se svým umístěním spokojený. Zalitoval ovšem své chyby v 8. zatáčce ze závěrečných kol, která jej podle jeho názoru stála umístění na stupních vítězů.

„Když ještě bylo docela mokro a já byl prvním jezdcem na suchých pneumatikách, chyboval jsem v 8. zatáčce a to mě donutilo najet na ten zelený nátěr. Myslím, že to byl ten nátěr obrubníku na výjezdu, který Daniilovi umožnil předjetí. Nebýt toho, myslím si, že bychom určitě byli na pódiu. Je ale opravdu snadné říci to takto zpětně. Se 4. pozicí jsem jinak skutečně spokojen,“ uvedl 20letý pilot.

Stroll dále přiznal, že se jednalo o skutečně náročný závod a rovněž prohlásil, že hned během čtyř ze svých celkových pěti zastávek učinil s týmem špatné rozhodnutí.

„Bylo to extrémně náročné a pokaždé, když jsme zastavili a obuli nějakou směs, byl to tak trochu risk. Jestli počítám správně, zastavili jsme pětkrát a ve čtyřech případech to byla špatná zastávka. 40 kol před cílem jsme byli na špatných pneumatikách a myslím si, že jsem se na suchých pneumatikách roztočil dvakrát během jednoho kola. Potom jsem zastavil 20 kol před koncem a vedl jsem závod.

Když jsem nasadil 20 kol před koncem suché pneumatiky, zpočátku byly dvě nebo tři zatáčky, kde nebylo sucho a kde jste zkrátka museli jenom přežít. Věděl jsem ale, že všichni jsou na přechodných pneumatikách a my v této fázi byli myslím poslední. Museli jsme to zkusit a přezout na suché pneumatiky. Vedl jsem asi jedno kolo. Možná to nebylo ani jedno celé kolo. V rádiu jsem slyšel zprávu, že vedu závod, trvalo to ale snad jen pár zatáček a pak mě Max předjel.“

Pokud by Stroll skutečně dokázal dovézt svůj vůz do cíle mezi elitní trojicí, podíval by se na stupně vítězů podruhé v kariéře. Poprvé a dosud naposledy ochutnal šampion Evropské F3 z roku 2016 šampaňské během své debutové sezony 2017 v Baku, kde ještě jako pilot Williamsu dojel do cíle na 3. příčce za vítězným Danielem Ricciardem a druhým Valtterim Bottasem. Fin tehdy Strolla udolal až v posledních metrech.

Sdílejte na:
Zavřít