Charles Leclerc lituje rádiové komunikace ze Singapuru

Charles Leclerc lituje rádiové komunikace ze Singapuru

Monačan ve službách Ferrari uvedl, že jeho rádiové vzkazy týmu po ztrátě vedení v Singapuru ve prospěch jeho týmového kolegy Sebastiana Vettela byly přes čáru. Zároveň slíbil, že zklidní svoji rádiovou komunikaci do budoucna.

Charles Leclerc překvapivě ovládl sobotní kvalifikaci a nedělní závod vedl do doby, než přišly první zastávky v boxech. Ferrari první povolalo do boxů Sebastiana Vettela, který se dokázal díky undercutu dostat až před Monačana. Němec tak vyhrál po páté v ulicích Singapuru.

Charles Leclerc nebyl na svůj tým nadšený a během fází safety caru to dal najevo. Jednadvacetiletý pilot řekl, že bude chtít vysvětlení po závodě.

Ale když se Monačan vrátil v Soči k události ze Singapuru, řekl: „Věřím, že moje reakce byla nad rámec toho, jaká měla být. Stále to ukazuje, že se musím ještě hodně učit. V této situaci nebylo absolutně třeba být takový. Tým udělal správnou věc.“

„Skončili jsme první a druzí. Neskončili bychom na stejných místech s jinou strategií a na tom záleží nejvíce. Rozhodně se musím ještě hodně učit a zlepšovat, aby se to neopakovalo v budoucnosti. V autě je to vždy obtížné.“

„Je tam hodně adrenalinu. Vzbudím se ráno a myslím na vítězství. Jdu do postele a myslím na vítězství, takže někdy to může být těžké. Jen se potřebuji v takovýchto situací více ovládat a – jak to říct slušně… prostě sklapnout!“ dodal Charles Leclerc.

Sdílejte na:
Zavřít