Chandhok zmaten nedostatkem rychlosti

Chandhok zmaten nedostatkem rychlosti

Indický závodník ve službách stáje Hispaina přiznal, že není zcela spokojen se svou aktuální rychlostí, protože již během kvalifikace ztratil na stájového kolegu Sennu více než sekundu.

Ind obsadil v sobotní kvalifikaci třiadvacátou příčku a důvodem toho, že není poslední je nenastoupení španělského pilota Fernanda Alonsa do kvalifikačních jízd. V první části kvalifikace na Velkou cenu Monaka ztratil Chandhok na v tu chvíli prvního Felipe Massu necelých pět sekund. Jsem velmi zklamaný z nedostatku tempa mého vozu,“ přiznal po kvalifikaci rozladěný závodník. Překvapuje mě to, protože během obou čtvrtečních i sobotního tréninku byla naše rychlost opravdu vysoká, nechápu tedy, proč nás během kvalifikace potkala tak velká ztráta.“

Během dnešní noci budeme společně s inženýry hledat příčinu ztráty rychlosti a pokud se nám podaří zjistit nějaký problém, pokusíme se jej do startu nedělního závodu samozřejmě odstranit,“ pokračoval indický závodník, který po pěti Grand Prix letošní sezóny nemá na svém kontě ani bod a řadí se k samotnému chvostu startovního pole Formule 1.

Brazilský pilot Bruno Senna v kvalifikaci také nijak nepřekvapil, jeho ztráta na nejbližší konkurenci činila zhruba půl minuty. I díky nenastoupení Fernanda Alonsa do kvalifikačních jízd tedy nebude stát Brazilec v poslední řadě startovního roštu Velké ceny Monaka. Dnešní den se nám vcelku podařil,“ přiznal po kvalifikaci Senna.Během prvních minut jsem se potýkal s nedostatkem rychlosti, ale tým neustále pracoval na analyzování jednotlivých dat a podařilo se mu přijít na většinu příčin těchto problémů,“ dodal Senna.

Sdílejte na:
Zavřít