Formule 1

Poslední úprava:
17.3.2016 17:08
Sport označován jako „královna motorismu“. Sport, který je samotným vrcholem všech evropských i celosvětových závodních soutěžích. Každý závodník na amatérské nebo profesionální úrovni má svůj jeden velký sen - závodit ve Formuli 1, jež oficiálně spadá pod Mezinárodní automobilovou federaci (FIA).

Informace

Související články

Pirelli nominovalo směsi pro první čtyři závody roku 2019, nastupuje nový systém

10. prosince 2018, 18:39 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Pirelli nominovalo směsi pro první čtyři závody roku 2019, nastupuje nový systém
S příchodem sezóny 2019 Pirelli mění současný systém značení směsí pneumatik použitých při velkých cenách Formule 1. Dosud měla každá směs svoji vlastní barvu, což se stále širší a širší paletou znamenalo velké množství barev. V rámci nového schématu budou použity na celý rok pouze tři.

Pirelli zveřejnilo nominace směsí pro první čtyři velké ceny Formule 1 pro rok 2019. Jedná se o první volby provedené v rámci nového barevného systému.

Dosud italský výrobce pneumatik přiřazoval každé směsi vlastní barvu. Vzhledem k nárůstu portfolia na sedm směsí su

Wolff: Schumacher může uspět ve F1. Jestli s Mercedesem, to nevím

10. prosince 2018, 08:36 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Wolff: Schumacher může uspět ve F1. Jestli s Mercedesem, to nevím
Syn sedminásobného mistra světa F1 Michaela Schumachera letos vyhrál evropskou Formuli 3, pro rok 2019 postupuje do Formule 2. V současné době však není chráněncem žádného juniorského programu.

Mick Schumacher může jednoho dne dosáhnout ve Formuli 1 velkých úspěchů a dát tak vzpomenout na svého otce, sedminásobného šampiona Michaela, jenž je dosud nejúspěšnějším pilotem královské kategorie motorsportu.

Řekl to na adresu mladého Němce Toto Wolff, šéf tým

FIA upravuje pravidla pro penalizace na roštu

7. prosince 2018, 11:19 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - FIA upravuje pravidla pro penalizace na roštu
V letošní sezóně se v případě většího počtu penalizací řadili potrestaní jezdci na roštu podle chronologie. To během víkendů vedlo k nesmyslným situacím. Změna by jim měla zamezit a naopak přinést atraktivnější kvalifikace.

Mezinárodní automobilová federace upravila systém řazení penalizovaných pilotů na roštu.

Řídicí orgán Formule 1 pro sezónu 2018 zavedl pravidlo, podle kterého jsou piloti potrestaní více než 15 místy za výměnu komponent pohonné jednotky automaticky odsunuti na konec ro&

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.