Formule 1

Poslední úprava:
17.3.2016 17:08
Sport označován jako „královna motorismu“. Sport, který je samotným vrcholem všech evropských i celosvětových závodních soutěžích. Každý závodník na amatérské nebo profesionální úrovni má svůj jeden velký sen - závodit ve Formuli 1, jež oficiálně spadá pod Mezinárodní automobilovou federaci (FIA).

Informace

Související články

GP Vietnamu součástí kalendáře F1 od roku 2020

8. října 2018, 11:17 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - GP Vietnamu součástí kalendáře F1 od roku 2020
Vedení Formule 1 by v průběhu nadcházejícího měsíce mělo oznámit nový přírůstek do kalendáře velkých cen, od sezóny 2020 se bude závodit ve Vietnamu. Jedná se o první nový závod od převzetí sportu skupinou Liberty Media.

Vietnam je již delší dobu v hledáčku současného vedení Formule 1 jako potenciální nový pořadatel velké ceny. Pro závod byla vybrána lokalita ležící lehce přes 10 kilometrů západně od hlavního města Hanoje, okruh by měl mít podle dostupných informací částečně

Druhý ruský trénink patřil Mercedesu, Vettel až za red bully

28. září 2018, 15:54 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Druhý ruský trénink patřil Mercedesu, Vettel až za red bully
Odpolední páteční jízdy v rámci Velké ceny Ruska ovládl na rozdíl od dopoledního tréninku tým Mercedes. Lewis Hamilton zajel nejrychlejší čas, dvě desetiny před Valtterim Bottasem. Hamiltonův rival v boji o titul Sebastian Vettel byl pouze pátý, nestačil také na piloty Red Bullu.

Zatímco v dopoledním volném tréninku zajel nejrychlejší čas Sebastian Vettel, odpoledne převzal taktovku lídr šampionátu Lewis Hamilton. Hodnotu nejrychlejšího výkonu stlačil více než o sekundu, kdy autodrom v Soči objel za 1:33.385. Dvě desetiny ztratil týmový kolega Valtteri Bottas.

Trojitý víkend už leda pro zámořské závody, ne evropské, říká vedení F1

27. září 2018, 11:35 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Trojitý víkend už leda pro zámořské závody, ne evropské, říká vedení F1
Absolvovat tři velké ceny ve třech po sobě jdoucích víkendech je logisticky velice náročné, Formule 1 proto svůj letošní experiment v budoucnu zopakuje pouze v zámořských závodech, nikoliv evropských.

Formule 1 letos poprvé vyzkoušela tři velké ceny během tří po sobě následujících víkendů. Na přelomu června a července se tak zhuštěně závodilo ve Francii, Rakousku a Velké Británii. V sezóně 2019 se tento jev opakovat nebude. Pokud by se měl někdy vrátit, tak pouze pro zámořské z&aac

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.