Carey: F1 dělá pokroky v jednání s Miami

Carey: F1 dělá pokroky v jednání s Miami

Generální ředitel Formule 1 Chase Carey odhalil, že „dělá pokroky“ v probíhajících rozhovorech o budoucí Velké ceně Miami.

Liberty původně chtěla, aby se závod konal kolem nábřeží a přístavní oblasti a vynaložil značné úsilí na návrh okruhu a získání podpory od příslušných úřadů.

Komplikace týkající se povolení a opozice od místních obyvatel však znamenaly, že promotér RSE Ventures změnil zaměření na oblast kolem fotbalového stadionu Hard Rock, který vlastní, a kde je třeba řešit méně opozice a méně byrokracie.

Carey zdůraznil, že budování sportu v USA prostřednictvím dalšího závodu v Miami nebo Las Vegas zůstává prioritou.

Lokace u stadionu je mnohem méně atraktivní, než původní místo, ale může se ukázat jako jediná příležitost Liberty k dosažení cíle nového závodu ve své domovské zemi.

„Byli jsme docela veřejní o našich cílech využít příležitosti v USA,“ řekl v rozhovoru s analytiky Wall Street.

„Naše televizní publikum letos dobře vzrostlo. Když se podíváte na digitální publikum, bylo to vlastně pozitivní překvapení, protože jsme nedělali nic digitálního, dokud jsme nezačali měřit zapojení, které jsme měli v USA digitálně.

Je tu mnohem více fanoušků, než si lidé myslí, takže tuším, že jsme z těchto příležitostí nadšení. Mluvili jsme o přidání závodů v tom, čemu říkáme cílová města, jako jsou Las Vegas nebo Miami.

Uvědomujeme si, že existuje několik prvků, které navazují na růst a budování sportu, angažují zde fanouškovskou základnu. Děláme na tom dobrý pokrok. Pravděpodobně prvním krokem by bylo přidání tohoto závodu ve městě, jako je Miami nebo Las Vegas.“

Sdílejte na:
Zavřít