Byla to má chyba, omlouvá se za nehodu Leclerc

Byla to má chyba, omlouvá se za nehodu Leclerc

GP Štýrska se zařadí na seznam závodů, které si Ferrari rozhodně nebude chtít připomínat. Oba jezdci po vzájemné kolizi odstoupili v brzké fázi závodu. Plnou odpovědnost na sebe bere Charles Leclerc, který vrazil ve třetí zatáčce do Sebastiana Vettela.

Po mizerné kvalifikaci startoval Sebastian Vettel z desátého místa a Charles Leclerc až ze čtrnáctého.

Vettelovi se start příliš nevydařil a dostalo se před něj několik soupeřů. Leclerc se dokázal na stočené rovince mezi 1. a 3. zatáčkou přiblížit svému kolegovi a chtěl jej na brzdách oportunistickým manévrem předjet. Kromě Vettelovy pozice by tím získal několik dalších.

Sebastian Vettel ale neměl kam uhnout a Leclerc si svou mizivou šanci uvědomil příliš pozdě. Zablokoval svá kola a vrazil do monopostu týmového kolegy, kterému strhnul zadní křídlo.

Oba jezdci zajeli do boxů – Vettel odstoupil ihned, Leclerc se zkoušel vrátit na trať. Přílišné poškození podlahy ho ale nakonec stálo jakoukoliv šanci závod dokončit.

Charles Leclerc po závodě převzal odpovědnost za nehodu na sebe. Stejným způsobem se vyjádřil i na svém Instagramu.

„Jsem zklamán. Je mi to líto, ale omluvit se nestačí,“ uvedl Leclerc v rozhovoru pro Sky Sports.

„Seb dneska neudělal žádnou chybu. Nechal jsem na holičkách tým, který pracoval celý týden, aby vylepšení přinesl dříve. Byl jsem příliš dychtivý získat pozice v prvním kole. Poučím se z toho.“

Sebastian Vettel náraz z pravé strany nečekal. Podle něj nezbylo na Leclercův útok žádné místo.

„Byl jsem velmi překvapen, protože jsem byl na vnitřku a nečekal jsem, že Charles něco zkusí,“ prozradil zklamaný Vettel. „Byl jsem opatrný, okolo bylo rušno. Auto se chovalo mnohem lépe, takže je škoda, že jsme neměli šanci otestovat závodní tempo a naše vylepšení.“

Ferrari má na svém kontě po dvou závodech 19 bodů a obývá pátou příčku v poháru týmů. Sebastian Vettel získal po rakouské štaci pouhý bod. Pro Scuderii je to jeden z nejhorších vstupů do sezóny za poslední roky.

Šéf týmu Mattia Binotto nechtěl přilévat benzín do ohně a určovat viníka. Podle něj je důležité, aby tým pracoval jako jeden celek.

„K jezdcům není co říci,“ odpovídal na otázky v rozhovoru pro Sky Sports Mattia Binotto. „Je těžké uzavřít závod tímto způsobem po pouhých dvou kolech. Je to nejhorší možné zakončení velmi špatného víkendu, bylo to pro nás těžké.“

„Není čas hledat viníka, musíme pracovat jako jeden celek. Doma máme správné lidi, kteří nám pomohou vrátit se zpět.“

Ferrari tak nezvládlo v plné rychlosti otestovat nové díly, jejichž nasazení bylo po zdrcujícím výkonnostním propadu urychleno a místo plánované GP Maďarska jej stáj z Maranella nasadila už v druhém závodě na Red Bull Ringu.

Sdílejte na:
Zavřít