Bude Alfa Romeo titulárním sponzorem Haasu?

Bude Alfa Romeo titulárním sponzorem Haasu?

Alfa Romeo bude od příštího roku volným hráčem, jelikož Sauber už bude spolupracovat s Audi, které tým nadobro převezme počínaje sezonou 2026. Italský výrobce by měl setrvat ve formuli 1 a spojit síly s Haasem.

Alfa Romeo se vrátila v roce 2019 po 30 letech do formule 1 s týmem Sauber, který byl přebrandován. Maximem týmu je zatím čtvrté místo, které získal Kimi Räikkönen v Brazílii právě při debutu značky v šampionátu. Vloni skončili v Poháru konstruktérů na šestém místě.

Ovšem od příštího roku budou Italové bez partnera, jelikož Sauber už začne spolupracovat s Audi, které pak tým převezme v sezoně 2026.

Dle informací portálu RacingNews365 by měla Alfa Romeo najít nové útočiště u týmu Haas. Údajně měla být sepsána dohoda o hodnotě 20 milionů dolarů ročně.

Aktuálně je titulárním sponzorem MoneyGram, avšak jednání s Alfou mají pozitivní spád, jelikož italská automobilka má zájem v grand prix závodění setrvat.

Jak Sauber, tak i Haas jsou zákaznickými stájemi Ferrari, takže od nich odebírají součástky a pohonné jednotky. V tomto směru by se tak pro tým Günthera Steinera nic nezměnilo.

Jednání měla už probíhat během Velké ceny Emilia Romagna, avšak kvůli nepřízni počasí se závod zrušil a námluvy se přesunuly do Monaka.

Z mnoha zdrojů, které mají přímý přstup k informacím ohledně jednání, zní, že by měla být uzavřena dvouletá smlouva. Spojení Haas-Alfa Romeo bychom tedy vídali do sezony 2025.

Sdílejte na:
Zavřít