Brundle promluvil o Hamiltonově honbě za dalším titulem

Brundle promluvil o Hamiltonově honbě za dalším titulem

Komentátor Sky Sports F1 Martin Brundle se domnívá, že pokud jezdec Mercedesu Lewis Hamilton nemá důvěru v zisk svého osmého mistrovského titulu, možná už uvažuje o plánu B.

Lewis Hamilton i šéf týmu Mercedes Toto Wolff vyjádřili svou touhu zajistit britskému jezdci osmý titul mistra světa. Nicméně vzhledem k tomu, že Hamilton od Velké ceny Saúdské Arábie v roce 2021 nedosáhl na vítězství v závodě a výkony Mercedesu nesplňují očekávání, může se mu mistrovský titul vzdalovat.

Bývalý jezdec Martin Brundle se proto podělil o své názory na Hamiltonovu snahu získat další titul mistra světa a na to, zda o něj může stále bojovat.

Brundle pro rubriku Sky Sports F1 řekl: „Myslím, že pokud Lewis (Hamilton – pozn. red.) vycítí, že osmý titul je v rozumném časovém horizontu nedosažitelný, bude přemýšlet o plánu B. Záleží na tom, jestli si Lewis udrží svou současnou motivaci, ale to se zatím nedá odhadnout.“

Brundle se také zabýval možností, že by se uchazečem o titul mohl stát Hamiltonův týmový kolega George Russell, pokud by Mercedes znovu získal svou konkurenceschopnost.

„Myslím, že se k sobě svými výkony přibližují, když se podíváte na statistiky, ale George (Russell – pozn. red.) měl letos několik hodně špatných závodů. Lewis je dobrý jezdec, ale George má na své straně mládí. Rozhodně bych neřekl, že Mercedes bezpochyby upřednostní Lewise, protože už je sedminásobným šampionem. Nicméně dokud George nebude v pozici adepta na vítěze šampionátu, nevíme, jestli celou situaci psychicky zvládne.“

Teprve se uvidí, zda se Mercedes dokáže v sezóně 2024 utkat s lídry, ale pokud se vrátí ke své dominanci, mohl by si připravit půdu pro další týmovou bitvu.

Sdílejte na:
Zavřít