Mercedes není ve své nejlepší formě, přiznává Brundle

Mercedes není ve své nejlepší formě, přiznává Brundle

Bývalý jezdec formule 1, Martin Brundle, přiznal, že Mercedes není v té nejlepší formě, jakou předvedl ve svém dominantním období. Příští sezóna bude pro německou stáj příležitostí ukázat, že mohou konkurovat Red Bullu

Přestože se v sezóně 2023 umístil Mercedes v Poháru konstruktérů na čtvrté pozici, za vedoucím Red Bullem zaostával o 454 bodů a rok ukončil bez jediné výhry. Německý tým byl od začátku sezóny limitován rozhodnutím o zeropodech, které vyvinuli v úvodním roce platnosti současných regulích. Momentální problémy v Mercedesu jsou naprostým opakem jejich dominantních sezón mezi lety 2014 2021, kdy dokázali vyhrát osm Pohárů konstruktérů v řadě.

Martin Brundle pro sloupek ve Sky F1 napsal, že důvodem kondice týmu je i přetahování zaměstnanců jejich konkurenčními týmy. Myslím si, že o tom není třeba pochybovat, Mercedes zdaleka není tak silný, jako býval. Je to proto, že jejich monopost v roce 2022 nebyl dobrý a v roce 2023 to nezměnili. Také došlo k personálním změnám, protože jejich zaměstnanci působí atraktivně díky předchozím dominantním sezónám. 

Vidíte to i v jiných sportech, kde skupina lidí působí jako neporazitelná a najednou nemohou zvítězit. Je to opravdu zvláštní, a vše, co je třeba, je pár kousků puzzlí, které situaci změní. 

Mercedes se k problémům postavil tím způsobem, že vrátil Jamese Allisona na pozici technického ředitele, místo Mikea Elliota, který se později rozhodl z týmu odejít. Díky tomu, že James Allison povede tým na cestě přepracovat koncept vozu na rok 2024, Martin Brundle upozornil na to, že musí Mercedes v příští sezóně zajistit, aby vše proběhlo hladce. Je to silný tým, ale musí se postarat o to, aby vše fungovalo. Rok 2024 bude pro Mercedes důležitý. 

Když se Allison vyjádřil o posledním závodě sezóny v Abú Zabí, zdůraznil, že věří tomu, že se Mercedes v sezóně 2024 pokusí dotáhnout Red Bullu a bojovat o titul. Když vezmeme v potaz to, jak na tom náš vůz byl po představení, bylo druhé místo vrcholem toho, čeho jsme jako tým mohli dosáhnout. Odvedli jsme dobrou práci, abychom se tam dostali, řekl pro Sky F1. Je to vlastně překvapivě uspokojivý pocit, i když v rozporu s naší touhou být tím nejlepším týmem.

Ale máme spoustu předností tým jako takový je plný dobrých inženýrů, náš provoz mohou ostatní závidět. Nehledě na pár chyb, které jsme v průběhu roku udělali. Máme sestavu jezdců, na kterou se ostatní týmy mohou dívat závistivě. Jeden z nich je pravděpodobně nejúspěšnější osobou, která kdy seděla za volantem závodního auta (Lewis Hamilton), a druhým je velmi, velmi nadějný mladý jezdec, George Russell. Takže ano, jako tým máme velké štěstí. A v příštím roce musíme to štěstí využít, a doufejme, že se nám podaří dosáhnout lepšího výsledku než druhého místa.

Sdílejte na:
Zavřít