Brundle: Alonsovy komentáře ohledně Hamiltona jsou nefér

Brundle: Alonsovy komentáře ohledně Hamiltona jsou nefér

Bývalý pilot formule 1 a součásný komentátor Martin Brundle nesouhlasí s kritikou Lewise Hamiltona, kterou na jeho účet pronesl Fernando Alonso, po jejich střetnutí ve Velké ceně Belgie.

Dvojice se střetla hned v úvodním kole a důsledkem kolize musel 7násobný mistr světa odstoupit ze závodu. Hamilton vzal vinu na sebe, ale byl skrze týmové radio kritizován Alonsem. Pilot Alpinu týmu řekl, že Hamilton „umí jezdit a startovat jen na prvním místě”.

Ve svém povíkendovém sloupci pro Sky Sports, Brundle nesouhlasí s Alonsovými výroky. Naopak píše, že Hamilton je podle něj na trati jeden z neslušnějších jezdců historie F1. „Lewis řekl, že měl Fernanda ve slepém místě a nemohl ho vidět, ale upřímně, někde tam musel být a Španěl dělal co mohl, aby zůstal na trati, a zároveň mu nechal prostor,“ řekl Brundle.

„Lewis viděl záznam, okamžitě se příhlásil a převzal plnou zodpovědnost. Fernandovi komentáře i přes to, že byli podpořené hněvem a adrenalinem, o tom, že Lewis umí vyhrávat jen z prvního místa byli podle mne neadekvátní a nefér. Lewis je jeden z nejférovějších a nejslušnějších pilotů v historii formule 1. Nikdy se nepotřeboval uchýlit k tolika nepravostem, i díky jeho neúprosné rychlosti. Jen si vzpomeňte na loňskou Velkou cenu Brazílie, jak se dokázal prokousat závodním polem. Dvakrát. Tuto chybu úsudku, si bude Lewis pomatovat.“

Alonso v Belgii nakonec skončil na 5. místě, kdy benefitoval z 5vteřinové penalizace, kterou dostal Charles Leclerc, kvůli překročení rychlosti v pit lane. Leclerova penalizace podtrhla náročný víkend pro Ferrari, které se kvůli svým strategickým rozhodnutím, opět dostalo pod palbu kritiky.

„Ferrari tvrdí, že na svých týmových rozhodnutích nemusí nic měnit, ale když je dělají stále stejná, tak ať se nediví, že jejich výsledky jsou taky stejné,“ tvrdí Brundle. „Chápu, že v televizi se vyskytují jen vybrané vysílačky, ale zdá se, že Ferrari chce po Leclercovi, aby dělal finální rozhodnutí ohledně pneumatik i když nemá k dispozici kompletní data a je spíše zaneprádněn řízením. Nemůže rozhodovat o tom, jestli pojede na tvrdé směsi, když neví kdo je používá, jestli vůbec někdo a jak fungují. Leclerc je teď na průběžném 3. místě s deficitem 98 bodů a 8 závody do konce. Asi všichni víme, jakou cestou se šampionát vydává.“

Sdílejte na:
Zavřít